čtvrtek 9. dubna 2020 Dušan

Festival animovaných filmů Anifilm se uskuteční až na podzim

Kvůli současné situaci se přesune Anifilm z původního plánovaného květnového termínu až na podzim. Lidem, kteří si již nakoupili vstupenky, ale v říjnu je nebudou moci využít, vrátí organizátoři peníze.

Pořadatelé mezinárodního festivalu animovaných filmů Anifilm přesunuli kvůli pandemii koronaviru letošní ročník na říjen. Původně se měl konat v Liberci od 5. do 10. května, nový termín je od 6. do 11. října. Organizátoři festivalu o tom dnes informovali v tiskové zprávě.

„Naším ideálním cílem je zorganizovat mezinárodní festival ve stejném rozsahu a s týmž servisem pro návštěvníky, jako kdyby se konal podle původních plánů. Je nám líto všech komplikací, které tento posun mnohým z vás způsobí, nicméně věříme, že naše rozhodnutí pochopíte a v říjnu nás v Liberci podpoříte,“ uvedli organizátoři festivalu. Zakoupené akreditace zůstávají podle nich v platnosti. Kdo je nebude moci v novém termínu využít, dostane peníze zpět.

Festival bude letos poprvé hostit Liberec, ve čtyřech kategoriích bude soutěžit 111 děl. Z toho 13 bude mít světovou a deset evropskou premiéru. Mezinárodní festival se dosud konal v Třeboni, kde už ale pro jeho konání nestačily kapacita a zázemí. Do Liberce se stěhuje po 18 letech v Třeboni. Loni festival navštívilo přes 9000 diváků a Anifilm jim nabídl víc než 500 soutěžních i doprovodných filmů. Přes 1500 filmových a herních profesionálů se zúčastnilo speciálních přednášek a prezentací.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto anifilm.cz

Štítky ČR, film, zdraví, koronavirus, Liberec, festival

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.