středa 12. srpna 2020 Klára

TIPY NA VÍKEND: Dny lidové architektury nebo dobývání Curie Vítkov

Poslední červencový víkend přináší řadu zajímavých akcí. Výběr některých z nich čtenářům přináší Liberecká Drbna. Nadcházející víkend bude patřit Dnům lidové architektury, děje se toho ale mnohem víc.

Hned na třinácti místech Libereckého kraje proběhnou o víkendu Dny lidové architektury. V letošním roce probíhá již osmý ročník. Lidé mohou navštívit Dlaskův statek, Frýdlantský betlém nebo Liščí boudu na Kristiánově.

Živo bude i na libereckém náměstí před radnicí. V sobotu je zde v rámci cyklu Léto na náměstí připravena Tančírna, začíná se v 18 hodin.

Hlavní akci sezóny – Dobývání Curie Vítkov, připravují ve středověké tvrzi Wothanburg v Horním Vítkově u Chrastavy. Program je připravený na celý víkend. Historický tábor, řemesla, dětský program, koně, obléhací stroje a rekonstrukce obléhání.

Vyrazit lze i na chatu Kopanina, kde v sobotu od 10 hodin začíná Hand Made Market - tradiční řemeslný trh s doprovodným programem a vyžitím pro děti.

A na své si přijdou i fanoušci hudby. Před rokáčem v Liberci zahraje v sobotu Divokej Bill, v klubu Warehouse N.O.H.A a třeba na přehradě hardrockoví Dědkové.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Curia Vítkov

Štítky tipy na víkend, dny lidové architektury, curia Vítkov, koncerty

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.