středa 23. září 2020 Berta

VÍKEND PODLE DRBNY: Dny evropského dědictví nebo Oktoberfest

Počasí o víkendu má být téměř letní, kam tedy vyrazit? Drbna si připravila přehled několika akcí, které za to rozhodně stojí.

Po roce jsou tu opět Dny evropského dědictví. Jen v Liberci můžete letos v sobotu navštívit šestadvacet objektů. K tradičně navštěvovaným objektům jako je historická radnice, Strossova vila, Kavárna Pošta se letos veřejnosti otevřou i zcela nové objekty. Těmi jsou například kamenolom v Ruprechticích nebo Vila Franze Bognera (NPÚ) v Jablonecké ulici. Prohlídky vybraných památek se rezervují přes rezervační systém na www.evstupenka.cz. V neděli se akce přesouvá do Žitavy.

V hospodě u Kudrnáče v libereckých Ruprechticích se o víkendu koná Oktoberfest. Začíná se už v pátek v 19 hodin naražením prvních sudů a program pokračuje i v sobotu. Lidé se mohou těšit na bavorské speciality – weizen bier, preclíky.

Kdo by se chtěl vydat do přírody, může využít akce Liberecké vejšlapy. Jde už o 46. ročník pochodu okolo Liberce. Turisté si mohou vybrat z tras 12 až 35 km dlouhých. Start je v sobotu mezi sedmou a desátou v Lidových sadech, cíl pak odpoledne v Harcově u kostela. Akce je věnována nestoru turistického značení Františku Koralovi.

V sobotu se ve Vesci koná také Den dětí. Tentokrát kvůli koronavirovým opatřením notně osekaná. Letos proběhne jen část vojenské ukázky – bitvy ze setkání spojenců na Labi. Program je od 13 do 16 hodin, samotná bitva mezi 14. a 15. hodinou.

Kdo by se chtěl dozvědět něco o Liberci, na sobotu je připravena komentovaná procházka po Novém Městě. Součástí prohlídky je také návštěva kostela Nalezení sv. Kříže a zahrady s unikátním morovým sloupem. Komentované procházky začínají v 10 a ve 14 hodin.

Živo bude v sobotu i na libereckém nádraží, kde proběhne den otevřených dveří a ukázka techniky na stanici HZS SŽ Liberec. Budete mít možnost si prohlédnout techniku a vybavení.

A pokud už budete na nádraží, 12. a 13. září slaví 120 let významná železniční trať Liberec – Česká Lípa a 115 let zrušená trať Jablonné v Podještědí – Svor. Těšit se můžete na jízdy historických parních a motorových vlaků, historický autobus a další doprovodný program.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Autoři | Foto Město Liberec

Štítky víkend podle drbny, tipy na víkend, kultura, oktoberfest

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.