středa 27. ledna 2021 Ingrid

V aukci Nadace Euronisa se vydražila díla za bezmála 700 tisíc korun

Tradiční benefiční aukce Nadace Euronisa vynesla pro potřebné v Libereckém kraji a Šluknovském výběžku 630.990 korun. Kvůli koronaviru ji organizátoři přesunuli z liberecké Oblastní galerie na internet.

Dražilo se 279 položek, ke 180 dílům nabízeným v letošním roce, přidali organizátoři i obrazy a plastiky, které v minulých letech kupce nenašly. Ani tentokrát se vše neprodalo, zhruba 40 procent nabízených děl na kupce ještě čeká, vyplývá z informací na stránkách internetové aukční síně Prague Auction.

„Zájemci mají ještě možnost neprodaná díla získat za vyvolávací cenu, pokud nebude jiný zájemce, plus 25procentní přirážku, když kontaktují přímo aukční síň na čísle 603 770 945," řekl ředitel Nadace Euronisa Petr Dušák. S výsledkem dražby byl spokojen. "Byl jsem překvapený, jak byla aukce úspěšná. Už před ní jsme prodali nějaká díla z předchozích let za 67.500 korun," dodal.

Nejdražším nabízeným dílem bylo plátno Pasty Onera „Diamant - I'm not who I was before" s vyvolávací cenou 39.000 korun, které se prodalo za 41.000 korun. Velký boj svedli zájemci o skleněné plastiky Tomáše Hlavičky, jejichž vyvolávací cena byla nastavena shodně na 6000 korun. Svit měsíce se prodal za 20.000 korun a miska Mlžný závoj ještě o tisícikorunu dráž. Kupci ještě k ceně zaplatí 25 procent dražebníkovi.

Křesťanská nadace Euronisa vznikla v roce 1995 z podnětu libereckého Sboru Jednoty bratrské. Působí v české části Euroregionu Nisa, zahrnující čtyři okresy Libereckého kraje a Šluknovský výběžek. S 50 miliony korun nadačního jmění patří do třicítky největších nadací v zemi. Za čtvrt století existence rozdělila přes 36 milionů korun mezi více než 300 organizací, jen benefiční aukce na to přinesly téměř 16 milionů.

Pomáhá i sbírka Pozvedněte slabé!, jejímž patronem je herec Jiří Lábus. „Ta se letos kvůli koronavirové pandemii nemůže uskutečnit v ulicích měst, lidé ale mohou přispět dárcovskou SMS, výtěžek je určen obecně prospěšné společnosti Maják, která napomáhá při řešení rizikového chování rozšířeného mezi dětmi a mládeží," řekl Dušák. SMS s textem DMS EURONISA a částkou 30, 60 nebo 90 korun mohou lidé poslat na číslo 87 777 nebo mohou přispět přímo na účet sbírky 705705705/2700 u UniCredit Bank.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Nadace Euronisa

Štítky ČR, výtvarné, sociální, internet, koronavirus, aukce, Nadace Euronisa, Liberecký, Ústecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.