sobota 27. února 2021 Alexandr

Další filmová hvězda na Liberecku. Gillian Anderson natáčí film Bílý ptáček

Na Liberecku se natáčí nejnovější film režiséra Marka Forstera Bílý ptáček podle předlohy grafické novely White bird: A wonder story spisovatelky R. J. Palacio. Ve válečném příběhu židovské dívky si zahraje i Gillian Anderson, která je v Česku od konce minulého týdne. Filmaři natáčeli na Ještědu, v těchto dnech se přesunuli na Grabštejn.

Mark Foster patří k uznávaným hollywoodským režisérům. Na svém kontě má snímky Hledání Země Nezemě, Světovou válku Z nebo bondovku Quantum of Solace. 

Gillian Anderson asi představovat nutné není. V Česku se stala známou rolí agentky Scullyové ze seriálu Akta X, v poslední době získala nominaci na Zlatý Globus v seriálu z prostředí britské královské rodiny Koruna.


Herečka je v Česku od pátku, kdy přiletěla do Prahy, seriál se ale natáčel od začátku minulého týdne na Ještědu, poté se filmaři přesunuli na hrad Grabštejn, který představuje místo ve Francii v roce 1940.

Film Bílý ptáček mapuje příběh mladé židovské dívky ukryté během druhé světové války chlapcem a jeho rodinou ve Francii okupované nacisty. Gillian Anderson bude hrát Vivienne, ženu, která spolu se svou rodinou musí činit nepředstavitelná rozhodnutí.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Instagram Gillan Anderson

Štítky gillian anderson, natáčení, film, liberec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jaroslav Svatuška

Naprosto mylné informace v článku. Na Ještědu se natáčel italský seriál. Ve stejný čas kdy se točilo na Ještědu se už natáčelo na Grabštejně. Jsou zde spleteny dvě filmové produkce. Tyto informace proběhly už minulý týden v tv.

úterý, 9. února 2021, 06:20

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.