sobota 23. října 2021 Teodor

Naivní divadlo uvede loutkovou Červenou karkulku v netradičním podání

Naivní divadlo přichází s netradiční verzí klasické pohádky o Červené karkulce. Pro děti z mateřských a základních škol ji bude hrát od středy a oficiální premiéru bude mít loutková komedie Vítka Peřiny tuto sobotu.

Podle autora se sice drží základní dějové linky, ale třeba vlků tam bude mnohem více. „Protože se k nám do Čech po 100 letech vrátili v celé smečce," uvedl Peřina. Téma klasické pohádky podle něj v divadle pojali jako iniciační cestu několika postav.

„Karkulka jde poprvé sama přes les a něco jí to způsobí. Mladý vlk, který dorazil do Čech, tak má za úkol opanovat svůj nový rajon tím, že něco významného provede. Takže má za úkol sežrat někoho, samozřejmě my víme koho. A mladý lesník se chystá na myslivecké zkoušky a také musí splnit některé úkoly. A to všechno se protne v tom našem pohádkovém příběhu," dodal Peřina.

Loutková komedie nazvaná Babička Červené Karkulky dnes slaví narozeniny! je určená pro děti od čtyř let. Režisérkou představení je Michaela Homolová, hudbu složil Filip Homola a autorem výpravy je scénograf Robert Smolík. V inscenaci plné rozmanitých loutkářských triků a kouzel se hraje s více než třemi desítkami loutek různých technologií a velikostí.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Roman Dobeš

Štítky divadlo, premiéra, Naivní, Liberec, karkulka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.