čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Koncert Ewy Farné i skotské hry. Co se chystá během srpna na hradech a zámcích v Libereckém kraji?

Během léta lidé jezdí často do zahraničí a památkám tak ubývají návštěvníci. Zábavný program se však chystá i v našem kraji. Poslední měsíc letních prázdnin nabídne mnoho zajímavých akcí na hradech a zámcích a bude skutečně pestrý.

„Letos zaznamenávají hrady a zámky  stejně jako jiné turistické atraktivity v tuzemsku  velký úbytek návštěvníků. Řada lidí se vydala do zahraničí. A tak se kasteláni snaží připravit takový program, který lidi přivede zpátky. Program v našem kraji je opravdu bohatý,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Na Bezdězu se během víkendu 6. a 7. srpna koná akce Král zemřel, ať žije král. V polovině měsíce, 13. a 14. srpna se o scénické představení Valdštejnova smrt postarají členové skupiny Bibus Spiritus. Střelba z anglických i jezdeckých luků a kuše bude na programu 20. a 21. srpna. Od 1. srpna až do 30. září je pak možné na hradě zhlédnout výstavu hudebních nástrojů, dřevořezeb, obrazů a mozaiky Momentalis realis v podstřeší Purkrabského paláce.

Na Grabštejně si mohou návštěvníci od 17. července do 30. října prohlédnout zajímavou výstavu autentických fotografií z cest do Afriky Karla Podstatského z Lichtenštejna, který byl milovníkem lovu.

Středověká věž s vyhlídkou na okolí zámku Lemberk i Brendovský letohrádek se zahradou bude zpřístupněna i v srpnu, termíny naleznete na webových stránkách. 19. srpna se v Bredovské zahradě koná koncert Ewy Farné.

Na zámku Sychrov se v rámci Roku šlechtických slavností uskuteční komponovaný večer věnovaný baroku. Uvidíte ukázky traktátu Benedetta Marcella nazvaného Il Thetro alla Moda, který je zaměřen na prostředí italské operní série v prvních desetiletích osmnáctého století. Akce se koná 13. srpna v zámecké oranžerii. Tím program na sychrovském zámku nekončí, 20. srpna se pořádají tradiční skotské hry, již 22. ročník. Návštěvníkům přiblíží skotské dudy, kilt, tartan, whisky a další zajímavosti z kulturního dědictví Skotska.

Prohlídku všech tří prohlídkových tras Státního zámku Zákupy bude možno zažít 7. a 21. srpna. Nesou názvy Zámek za Ferdinanda Dobrotivého, Zámek za Františka Josefa I. a Interiéry prvního patra + zámecká kuchyně a doplňuje je výklad od kastelána zámku. Všichni návštěvníci VIP prohlídky s kastelánem zdarma obdrží jako dárek publikaci o českých a moravských hradech a zámcích.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Liberecký kraj

Štítky Liberecký kraj, hrady, zámky, akce, tipy, výlet

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.