Aktuálně

Čeká nás zatažený víkend s přeháňkami. Teploty půjdou nahoru více...

Policie zná příčinu diskotéky na Bílém Kameni. Šlo o závadu na mrazícím zařízení více...

Asfaltové hřiště na Králově Háji čeká proměna. Nadchnout má děti i jejich dozor více...

Prales na Ještědu se rozroste o 4,5 hektaru. Spolek vyjde výkup na milion více...

Pohotovosti převezmou zdravotní pojišťovny. O všechny v kraji ale nestojí více...

Naivní divadlo uvede nový příběh pro děti od tří let. Červený balónek

Autoři | Foto Naivní divadlo Liberec

Po mimořádně úspěšných inscenacích O beránkovi, který spadl z nebe a Šššš. Šššš. Hůůů. Haf! pro děti od tří let přichází Naivní divadlo v Liberci s dalším příběhem pro nejmenší diváky. Slavnostní dvojpremiéra nové loutkové inscenace s názvem Červený balónek se uskuteční 3. února.

Za vznikem studiového představení pro děti od tří let stojí osvědčená autorsko-režijní dvojice Vít Peřina a Michaela Homolová. O výpravu se postarala nadějná mladá výtvarnice Berta Doubková, pod hudbou je podepsán Filip Homola.

Inscenace vypráví o malém chlapci a jeho balónku, který nejenže umí létat, kam si zamane, ale především dokáže opětovat hochovo přátelství. Jenže ubrání chlapec svého nafukovacího kamaráda před nechápavými dospělými či partou dětských raubířů z ulice?

Poetická inscenace, která se hraje v komorním studiovém prostoru pro omezený počet diváků a je téměř beze slov, se vyznačuje zajímavou scénografií.

 „Bludiště rozlehlého města jsme soustředili do kompaktní prostorové skládačky na točně. Ta nám umožňuje variabilně měnit pouliční zákoutí příběhu. Městská šeď se rozestupuje a v ulici se vznáší… červený balónek,“ prozradila ke scéně výtvarnice Berta Doubková.

Jako první uvidí inscenaci děti z mateřských škol, pro které budou v Naivním divadle v Liberci hrát představení už od středy 31. ledna, veřejnost se pak může těšit na zmiňované premiéry a následovat budou další představení. Počítejte s nákupem vstupenek dopředu, únorová představení jsou již beznadějně vyprodaná.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky premiéra, Naivní divadlo Liberec, Liberec

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.