Počasí dnes20 °C, zítra21 °C
Neděle 16. června 2024  |  Svátek má Zbyněk
Bez reklam

Anifilm uvede v Liberci premiérově loutkovou pohádku Velký pán

Příznivci loutkového pohádkového příběhu Malý pán se už jistě nemohu dočkat nových příběhů, kdy Malý pán vyrostl a stal se z něj Velký pán. V premiéře bude stejnojmenná loutková pohádka uvedena v rámci libereckého festivalu Anifilm, v sobotu 11. května.

MALÝ A VELKÝ PÁN NA ANIFILMU V LIBERCI

Film Malý Pán
Úterý 7. května ve 20:30 – Náměstí Dr. E. Beneše
Pátek 10. května v 10:00 – Kino Varšava

Film Velký Pán
Sobota 11. května v 15:00 – Cinema City 5

Doprovodný program
Představení Malý pán (Divadlo b) – na motivy stejnojmenného filmu
Čtvrtek 9. května v 10:00 – Festivalový stan

Výstava Za hranice animace: Voděná loutka v českém filmu
Čtvrtek 14. března – neděle 2. června 2024, denně kromě pondělí 10:00–19:00, Severočeské muzeum v Liberci, Masarykova 437/11, Liberec

Pokračováním unikátního loutkového filmu odehrávajícího se ve fantaskním mikrosvětě výtvarníka Františka A. Skály přinese příběh Velkého Pána a jeho postupné uvědomění si ztráty svobody a poznání nutnosti bránit se. Snímek je opět natočen výjimečným způsobem, kdy jsou loutkové akce zachycené na kameru ve skutečných exteriérech. Režie se ujal Radek Beran a za kamerou stál držitel Českého lva Jan Baset Střítežský. Autorem plakátu je Jan Poukar.

Film chce ukázat sílu rodinného pouta a vyzdvihnout roli nezištného, čistého dětského pohledu na svět. Ve vizuální podobě opět sází na jedinečnost spojení přírodního světa se silným výtvarným pojetím výpravy filmu. Pro nás autory je zároveň velkou výzvou, aby vznikl poutavý rodinný film,“ popisuje režisér Radek Beran s tím, že záměrem tvůrců je navázat na tradici českého a slovenského loutkářství, které je zapsáno na seznamu nemateriálního kulturního dědictví lidstva UNESCO.

Nová dobrodružství Malého Pána se začala psát již v roce 2015 po premiéře prvního dílu. „Myšlenka volného pokračování filmu vznikla již před devíti lety, za tu dobu ušel svět i Malý Pán velkou cestu. Jsme velice rádi, že se nám podařilo po všech překážkách dát film dohromady, a věříme, že bude zlatým hřebem letošní filmové podzimní nabídky,“ říká producent Jakub Červenka ze společnosti Bedna Films.

Na Velkého Pána jsme už delší dobu netrpělivě čekali. V roce 2015 jsme uváděli jeho předchůdce, Malého Pána, a v loňském roce se u nás Velký Pán prezentoval v rámci programu Work in Progress. Je pro nás velká čest uvést tento film v programu letošního Anifilmu, a to 11. května od 15:00 hodin,“ dodává programové oddělení Mezinárodního festivalu animovaných filmů Anifilm, jehož 23. ročník se koná od úterý 7. do neděle 12. května v Liberci.

Film se účastnil scenáristického workshopu MidPoint, vzniká v produkci společnosti Bedna Films, byl podpořen Státním fondem kinematografie a jeho koproducentem je Česká televize – kreativní producentka Jiřina Budíková. Distributorem je Bontonfilm. 

U příležitosti festivalu animovaných filmů Anifilm je také v Severočeském muzeu v Liberci k vidění výstava nazvaná Za hranice animace – Voděná loutka v českém filmu, která vůbec poprvé mapuje toto téma a na které jsou k vidění i některé scény z filmu Malý Pán a téměř všechny loutky. Navštívit ji můžete až do 2. června. Do českých kin vstoupí výpravná pohádka 3. října 2024. 

Ohodnoť článek

Foto Bontonfilm

Štítky Anifilm, loutková pohádka, Velký pán, festival, premiéra, Liberec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Anifilm uvede v Liberci premiérově loutkovou pohádku Velký pán  |  Kultura  |  Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.