Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

Viva la Vegevolucion: festival o rostlinné stravě ve Varšavě

Autoři

Minifestival zaměřený na propagaci rostlinné stravy zejména v dětském stravování a ve sportovní výživě Viva la Vegevolucion proběhne v sobotu v prostorách kina Varšava v Liberci. Součástí festu jsou přednášky, duo Mikyna připraví veganské menu a na závěr proběhne afterparty v baru Azyl. Vstup je zdarma.

„Záměrem není pouhá propagace rostlinné stravy jako takové, ale i její etický přesah. Přechodem na rostlinnou stravu přestáváme podporovat maso zpracovatelský průmysl a s tím spojená další odvětví zaměřená nejen na produkci masa, ale například na zpracování jejich kožešin,“ popisují pořadatelé akce.

S tím souvisí i řada předsudků, které se pokusí vyvrátit několik přednášek. První začne ve 13 hodin. „Setkáváme se s názorem - Mě je těch zvířátek také líto, ale jsem těhotná, mám malé děti a ty potřebují pro svůj vývoj přeci maso, jsem sportovec a bez masa ničeho nedosáhnu a spousty dalších vysvětlení, které nejsou ničím špatným, ale vyplývají ze zažitých stereotypů, které podporuje každodenní reklama nebo většina sportovních trenérů, jež nejsou schopni si rozšířit své znalosti v oblasti stravy a výživy.“

Jako první proběhne přednáška o sportovní výživě, kterou povede dlouholetý sportovec a v současné době trenér kyokushin karate Vladimír Futák, který má také hodně zkušeností z kulturistiky, dogtrekkingu, dálkových vytrvalostních běhů a plnokontaktních sportů. Na přednášce s ním vystoupí dlouholetý propagátor rostlinné stravy a instruktor sebeobrany Pavel Houdek. Další přednáška bude zaměřena na rodiče. Ve volné diskuzi vystoupí zástupci tří rodin i s jejich dětmi, kteří využívají pouze rostlinnou stravu. „A věřte, vybledlé, unavené a otupělé děti neuvidíte,“ dodávají pořadatelé.

Duo Mikyna pak připraví veganské menu, aby bylo jasné, že nejde jen o ovoce a zeleninu. Občerstvení bude po celou dobu akce. Na závěr bude promítnut dokument Spojení, který může pomoci pochopit veganský způsob života.

Po skončení akce se koná afterparty v pivním baru Azyl, kde zahrají temní hardcorový Same Rive Twice z Brna a raper Presento z Bratislavy.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky strava, Varšava, přednáška, výživa, Liberec, Bratislava

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.