Počasí dnes2,5 °C, zítra4,2 °C
Středa 19. března 2025  |  Svátek má Josef
Bez reklam

Aktuálně

Motorkářských kurzů Učme se přežít je letos skoro šedesát více...

V Železném Brodě vyrobili skláři největšího skleněného kostlivce světa. Zdobit bude obchodní dům Máj více...

Po zimní přestávce začínají v Liberci městské farmářské trhy, konat se budou každou středu a čtvrtek až do listopadu více...

Letní kina zahájí v týdnu sezonu. Jako první přivítají diváky v Turnově

Autoři

Letní kina v Libereckém kraji zahájí v nadcházejícím týdnu sezonu. Jako první přivítá v úterý diváky kino v Turnově, které patří k nejnavštěvovanějším v Česku. Promítat bude americký fantasy film Warcraft: První střet, který je založený na sérii počítačových her Warcraft a World of Warcraft. Loni v Turnově odehráli přes léto 73 představení, na která přišlo rekordních 10 292 diváků.

Letní kino v Turnově funguje od poloviny 70. let, letos zahajuje čtvrtou sezonu digitálního promítání. "Na letní měsíce zavíráme kamenné kino a přesouváme se do letního amfiteátru. Je to jediná možnost, jak promítat i v letním kině premiérové filmy, ty se totiž na klasickém filmovém pásu vůbec nevyrábějí," vysvětlil dramaturg Adam Švancar. Návštěvníci se díky tomu mohou těšit na typické letní filmy i naprosté novinky.

V červnu tak uvidí diváci v Turnově velkofilm Den nezávislosti: Nový útok, který je pokračování filmu režiséra Rolanda Emmericha o útoku mimozemšťanů na Zemi, v červenci třeba Legendu o Tarzanovi. Na programu jsou také oblíbené animované filmy Kluk ve světě příšer, Hledá se Dory nebo Doba ledová: Mamutí drcnutí. Nechybí ani české filmy jako Lída Baarová, Teorie tygra nebo nový film Jana Hřebejka Učitelka. Na své si přijdou i milovníci klasiky, třeba při digitálně remasterovaném kultovním westernu Sedm statečných.

Také v Jablonci nad Nisou přesouvají v létě digitální techniku do letního kina. Využívají ale vybavení menšího kina Junior a projekce ve velkém kině Radnice zůstává zachována. Letní kino v Jablonci zahájí provoz v pátek 24. června, vstupné bude v tento den zdarma. "V areálu lesoparku na jabloneckém Horním náměstí proběhne netradiční vernisáž streetart projektu, do kterého se zapojí řada zdejších umělců. Návštěvníkům zahraje jablonecká DJ legenda Zak a po setmění bude k vidění Fire show," popsala program zahájení Kateřina Nermuťová. Co se bude promítat, je ale do poslední chvíle tajné.

Tradičně se v létě promítá také v zahradě Lidových sadů u liberecké zoologické zahrady, projekce je z DVD. Z DVD promítají v létě také pod otevřeným nebem v Hejnicích na Liberecku. Letní kino je v tamním kempu. "Začínáme 9. července, českým filmem Padesátka," řekl starosta Jaroslav Demčák. Celkem je podle něj připraveno pět představení a vše jsou české komedie. Letní kino tradičně funguje také v autokempu v Nedamově u Dubé na Českolipsku, kde sezonu zahájí v pátek 24. června českým snímkem Muzikál aneb Cesty ke štěstí.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky letní kino, Turnov, kino, film, Warcraft: První střet, léto, Liberecký kraj, World of Warcraft, Česko, představení, Roland Emmerich, Lída Baarová

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Letní kina zahájí v týdnu sezonu. Jako první přivítají diváky v Turnově  |  Kultura  |  Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.