středa 28. července 2021 Viktor

KULTURNÍ PŘEHLED: Hudební podzim. Vyrazte na Eddie Stoilow, Zrní nebo třeba Skyline

Liberecká Drbna si pro vás opět připravila seznam více než desítky nejzajímavějších akcí, na které můžete vyrazit v nejbližších dnech. Ve zkratce, čeká vás Zrní Na Rampě, Eddie Stoilow v „desítkách“ nebo třeba Skyline v Bunkru.

Čtvrtek 10. 11.

Česká filharmonie po 45 letech v Liberci – Dům kultury, Liberec

Absolutním vrcholem oslav 15. výročí festivalu bude zcela mimořádný projekt, kdy se po 45 letech do severočeské metropole pod Ještědem vrátí náš první orchestr – Česká filharmonie, a to ve spolupráci se světově proslulým dirigentem Semjonem Byčkovem. Tóny Čajkovského Manfreda a Klavírního koncertu tak završí letošní oslavy Lípy Musicy.

Ladislav Zibura: Pěšky mezi buddhisty a komunisty – Eurocentrum, Jablonec n. Nisou

1 500 kilometrů pěšky Asií. Něco, co by nechtěl zažít nikdo z nás. Přijďte se zasmát cizímu neštěstí. Ladislav Zibura se po svých "40 dní pěšky do Jeruzaléma" vrací do Jablonce s novou show – Pěšky mezi buddhisty a komunisty. 24letý excentrický poutník Ladislav Zibura se tentokrát vypravil do Himálaje, neprobádaných údolí čínských řek a zapadlých nepálských vesnic. Ať už ho zrovna zatýká policie, trpí vysokohorskou nemocí nebo zachraňuje lidský život, princ Ládík vším proplouvá s neobyčejnou lehkostí. Příběh jeho 1500 kilometrů dlouhé pěší výpravy je svědectvím o jednoduchosti života a půvabu svobody, u kterého se budete smát od začátku až do konce. Nečekejte ale žádné popisy památek. Projekce je o Číňanech, Nepálcích a jejich životech.

Pátek 11. 11.

Zrní - Prvních 15 let – Klub Na Rampě, Jablonec n. Nisou

Kapela Zrní oslaví v roce 2016 patnáct let své existence. Z undergroundu se jim podařilo dostat na špičku české klubové scény. Bez kalkulu, velkého labelu za zády jsou jejich poslední dvě desky zlaté. A to se musí řádně oslavit a nejlépe s fanoušky, kteří je milují. Ačkoliv kapela hraje na festivalech v hlavních časech, nezapomněli, kde začali hrát. Na ulici. Proto v každém městě před koncertováním zahrají několik písniček akusticky na náměstích jako zamlada.

Eddie Stoilow Jupiter Tour 2016 – Kulturní centrum 101010, Vratislavice

Eddie Stoilow se hlásí s novým intergalaktickým albem, pojmenovala ho Jupiter a vyšlo začátkem května. Nové album se objevilo dva a půl roku po předcházejícím Sorry! A zatímco titulní stranu předchozí desky osídlili dva kosmonauti – junioři, novinku už obsadila celá skupina osobně. A proč si Eddie vybrali právě planetu Jupiter? „Jupiter má pro nás zcela zásadní symboliku, je velmi charakterní planetou a gentleman zároveň.“

Svatomartinská skleněná noc - Glassschool - Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola, Nový Bor

Čeká vás opravdu zajímavý program plný ohnivých show, foukání skla, pěveckých výkonů, hry na skleněnou flétnu, tanečních vystoupení, sklářských show…a ve výčtu zajímavostí bych mohla pokračovat. Proto si nenechte ujít skleněnou noc v srdci sklářské oblasti.

Na Stojáka – Kino Varšava, Liberec

Kino Varšava uvádjí nejúspěšnější současnou zábavnou show poprvé v libereckém kině Varšava. Tento počin jistě znáte z HBO a ČT 2. Hvězdy populární televizní show po půl roce vystoupí opět v Liberci. Jedinečná atmosféra, kontaktní humor a spousta legrace, to jsou lákadla show Na Stojáka. Vystoupí Pepa Polášek, Karel Hynek a Petr Vydra.

Sobota 12. 11.

Benefiční koncert Olgy Lounové – Bedna klub, Liberec

TYFLOSERVIS LIBEREC pořádá k 25. výročí založení pod záštitou náměstka primátora pana PhDr. Ivana Langra benefiční koncert Olgy Lounové a kapely AURA. Olga Lounová je populární česká zpěvačka, skladatelka, herečka, závodnice rally. Po zdárném ukončení studia na Pedagogické fakultě v Liberci získala absolutorium na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. V současné době se Olga věnuje hlavně vystupování s kapelou a herectví v českých muzikálech a televizních seriálech. Mezi její dosud největší hity patří Láska v housce s Xindlem X a autorské skladby K výškám a Brány svaté.

Slza Katarze Tour 2016 – Dům kultury, Liberec

Nedostali jste se na první turné nebo chcete tu úžasnou atmosféru zažít znovu? Doražte na koncert a užijte si všechny skladby naživo. Čeká vás parádní show a po koncertě autogramiáda. Kapela si pro vás mimojiné připravila speciální koutek, kde se můžete společně potkat.

Skyline + Swabik feat. Rebela Yella – Bunkr Rock Klub, Liberec

Legendární taneční uskupení Skyline se vrací do Libereckého klubu po dlouhé době, ale říká se, že posledně to byl solidní mejdan. Skyline doufají, že atmosféra se bude opakovat a již se těší na svoje fanoušky z podještěda. Jako support zahraje liberecký projekt Loop Station.

Neděle 13. 11.

BazAAAr – Bar v Malém, Liberec

Potřebujete nové kousky do vašeho šatníku? Přijďte na bazar do Malého. A chybět nebude hudba, kávička, vínečko. Zastavte se v neděli v Malém divadle a zapojte se do prodeje nebo si přijďte váš šatník obohatit. Vítané jsou převážně podzimní kousky - dámské i pánské, doplňky - šperky, boty, kabelky, knížky…vše to, co byste chtěli poslat dál. Zamluvte si místo prodejce na delejto@gmail.com. Počet prodejních míst je omezený.

O Červené Karkulace - Knihkupectví a antikvariát Fryč

Zveme Vás velké i malé na klasickou pohádku v nevšedním podání Divadla Jednoho Edy. Po pohádce bude následovat loutkářská dílnička pod vedením Mirky Bělohlávkové. Rezervace možné v knihkupectví nebo na tel. 485 105 243. Vstupné je 40 korun.

Pondělí 14. 11.

Pěšky k oceánu – Experimentální studio, Liberec

Pěšky k oceánu s poutníkem Patrikem Kotrbou. Jaké je to spát pod širým nebem, v lesích a čerpat odtud inspiraci pro verše a písně? Jaké je to probudit se na skále nad mořem, uvidět mihotavý, odzbrojující východ slunce, ještě se zalepenýma očima sahat po nejlevnějším fotoaparátu a udělat snímek, co za to stojí? A jaké je Santiago? Vše se bude promítat a také si můžete zazpívat.

Středa 16. 11.

Muzeum po tmě – Severočeské muzeum, Liberec

Přijďte ve středu do muzea a zažijte neopakovatelnou prohlídku muzejní budovy potmě. Využijte této jedinečné příležitosti a poznejte jednu z nejkrásnějších libereckých budov pouze ve světle baterky. Po budově muzea vás provede Anna Baldová a Iva Krupauerová. Baterky a čelovky s sebou.

Autoři | Foto Pavel Kacerovský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.