Aktuálně

Středověké Nové Město se bavilo jarmarkem na náměstí

Autoři

Příjemné odpoledne ve středověké atmosféře se dalo strávit v sobotu na náměstí v Novém Městě pod Smrkem. Během slunečného dne se tam utkali šermíři, hrála se dobová hudba a vidět lidé mohli i průřez tehdejší módou. Náměstí samozřejmě lemovala řada stánků.

Slunce příjemně hřálo a stovky lidí se viditelně dobře bavily. Mezi návštěvníky se proplétali rytíři, dvorní dámy a se džbánkem piva dokonce poustevník, který zřejmě žije někde v lesích za městem.

Náměstí bylo obsypáno stánky s různým zbožím, jedna paní ručně pletla ošatky. Kdo chtěl, mohl si vlastnoručně vyrazit minci.

Během dne vystoupili šermíři, zahrála dobová hudba, tanečním vystoupením se předvedly děti z místní umělecké školy, návštěvníky pobavila historická módní přehlídka, pro nejmenší tu bylo divadelní představení.

Středověký jarmark v Novém Městě

Neděle, 20. října 2013, 17:35

Krásný dřevěný kolotoč
Koupit jste si mohli i bylinky. S poutavým výkladem prodávajícího

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.

Štítky Nové Město pod Smrkem, šermíř, hudba

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.