Aktuálně

Atraktivní, ale těžký los pro Jablonec. Ve čtvrtfinále poháru přivítá Slavii více...

Tygři ustáli nápor Třince a vrátili se na druhé místo tabulky více...

Při požáru zachránil liberecký hasič Roman Kostelňák dítě, dostal medaili HZS více...

Dívenka nastoupila v Jablonci cestou na hudebku do špatného autobusu, pomohli strážníci více...

Čeká nás zatažený víkend s přeháňkami. Teploty půjdou nahoru více...

Policie zná příčinu diskotéky na Bílém Kameni. Šlo o závadu na mrazícím zařízení více...

Asfaltové hřiště na Králově Háji čeká proměna. Nadchnout má děti i jejich dozor více...

Prales na Ještědu se rozroste o 4,5 hektaru. Spolek vyjde výkup na milion více...

Pohotovosti převezmou zdravotní pojišťovny. O všechny v kraji ale nestojí více...

PŘEHLED: Do libereckého zastupitelstva chce dvanáct stran a hnutí, na kandidátkách je 464 lidí

Autoři | Foto Dominik Svoboda

První říjnový víkend rozhodnou voliči o směřování Liberce na další čtyři roky. Do městského zastupitelstva kandiduje celkem 464 lidí. Z nich se pak vzejde devětatřicet zastupitelů. Celé kandidátní listiny už jsou zveřejněny, každý tak může vidět, kdo kandiduje.

V pátek na radnici proběhlo losování, s jakými čísly půjdou jednotlivé strany do voleb. Jedničku má Unie pro sport a zdraví, peloton stran pak s dvanáctkou uzavírá ČSSD.

A jak to vypadá na jednotlivých kandidátkách?

Zmíněnou Unii pro sport a zdraví povede lékař Ladislav Dzan, na kandidátce je ale i i bývalý fotbalista Slovanu Holeňák a mnoho další sportovců.

S dvojkou jde do voleb SPD. Stranu povede promovaná pedagožka Věnceslava Drábková, číslo tři má poslanec Radovan Vích.

Trojku mají pro nadcházející volby Starostové společně s TOP09 a Lidovci. Kandidátku vede Jaroslav Zámečník, pod sebou má jména jako je Jiří Šolc, ředitelka divadla Jarmila Levko. Starostové uskutečnili také zřejmě nejžhavější přestup – ze Změny k nim přešla šestka kandidátky Ivan Langr.

Má ODS v Liberci to nejhorší za sebou? Číslo čtyři se před čtyřmi lety málem nedostalo do zastupitelstva, nyní nasadilo jako lídra Petra Židka či asistentku hejtmana Petru Břeňovou.

Číslo pět má hnutí Ano, které našlo lídra v řediteli Technického muzea Jiřím Němečkovi. Libereckým zastupitelem se také může stát Marek Vávra, toho času majitel frýdlantského pivovaru a do zastupitelstva kandiduje například i úředník magistrátu Adam Lenert, který má na starosti územní plán.

Číslo šest je nováček, který ale nabízí staré známé tváře. Za Liberec otevřený lidem, tedy se zkratkou LOL, kandiduje na prvním místě Jaromír Baxa, dvojkou je Zuzana Kocumová.

Číslo sedm připadlo dosluhujícímu primátorovi Batthyánymu a jeho PRO 2016 s podporou Svobodných.

Osmičku dostalo uskupení Liberec plus. Kromě bývalých sociálních demokratů Martiny Rosenbergrové nebo Jana Čmuchálka na ni najdeme například i další současnou zastupitelku Zoru Machartovou, která minule kandidovala za TOP09.

Komunisté mají letos číslo devět a vsázejí na osvědčená jména. Kandidátku vedou Dana Lysáková a Věra Skřivánková.

S desítkou jde do voleb Změna pro Liberec se Zelenými. Lídrem je Jan Korytář. Změna nasadila nejstaršího kandidáta v kraji, je jím šestaosmdesátiletá Věra Kasalová.

S jedenáctkou pak o přízeň voličů zabojují Soukromníci s lídrem Markem Krčilem.

A celé pomyslné startovní pole uzavírá sociální demokracie. Ta vsadila na lékaře Jana Mečla.

Volby proběhnou 5. a 6. října a v komunálních se dá vybírat z kandidátů z více stran takzvaným kroužkováním. Každý volič má 39 hlasů, které může rozdat jednotlivým osobnostem, zakroužkovat lze i jednotlivá strana, pak už ale volič nemůže kroužkovat z jiných kandidátek.

Jednotlivé kandidáty do zastupitelstev najdete tady.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky volby, zastupitelstvo, Liberec, kandidáti, Starostové a nezávislí, TOP 09, ČSSD, Unie pro sport a zdraví, Věnceslava Drábková, Svoboda a přímá demokracie, Radovan Vích, Jaroslav Zámečník

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.