Aktuálně

Řidička na přechodu v Jablonci přehlédla chodkyni, těžce ji zranila více...

Tunel se po dlouhé opravě otevírá. Už příští rok ŘSD na průtahu chystá další omezení více...

Během víkendu se budou teploty držet nad nulou. Řidiče potrápí mlha více...

U Panské skály supermarket stavět nelze, ministerstvo potvrdilo zamítnutí výjimky více...

Semilská starostka Lena Mlejnková bude kandidovat příští rok do senátu

Autoři | Foto archiv L. Mlejnkové

Dlouholetá starostka Semil a místopředsedkyně Starostů pro Liberecký kraj (SLK), Lena Mlejnková, bude na podzim příštího roku kandidovat do senátu za Jablonecko. Jako svou kandidátku ji na sněmu zvolilo hnutí SLK.

Děkuji starostkám a starostům ze SLK za jejich podporu a důvěru,“ uvedla Lena Mlejnková a dodala, coby starostka Semil, kde působí na této pozici už třináct let a má v Semilech nejen silné rodinné kořeny, považuje svou kandidaturu za čest. „Všude, kde působím, se snažím ze všech sil posouvat život lidí v našem kraji dopředu a měnit k lepšímu, především v oblasti dostupnosti kvalitních sociálních služeb,“ dodala Mlejnková, která je mimo jiné jedenáct let i krajskou zastupitelkou a osm let předsedkyní dozorčí rady Krajské nemocnice Liberec.

Také v Senátu chci hájit zájmy lidí v našem kraji. Lidí, kteří žijí na venkově, kde jsou kvalitní zdravotnictví, školství a sociální služby často špatně dostupné. V 83 městech a obcích na Jablonecku, Semilsku a Jilemnicku jsou totiž starosti a problémy, které často nejsou v Praze dostatečně slyšet. Zároveň mám před sebou v Semilech a na kraji ještě také celou řadu zásadních projektů, které bych v případě mého zvolení do Senátu ráda dokončila. To platí také o stavbě nového pavilonu Centra urgentní medicíny v Krajské nemocnici v Liberci,” popsala své vize kandidátka.

Za Starosty pro Liberecký kraj je nyní v senátu starosta Albrechtic a podnikatel Jaroslav Zeman, a to již druhé volební období. Znovu kandidovat už nebude. „Rád bych našemu současnému senátorovi za Jablonecko poděkoval za všechnu práci, kterou v Senátu za více než deset let vykonal,“ řekl předseda SLK Martin Půta a ke kandidatuře semilské starostky dodal: „Jsem přesvědčen o tom, že v případě zvolení Leny Mlejnkové senátorkou, získají lidé jak na Jablonecku, Semilsku, Jilemnicku a Lomnicku, tak i v celém našem kraji svého zástupce, který bude stejně jako teď v Semilech a na kraji s maximálním nasazením hájit jejich zájmy.“

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky volby, senát, kandidáti, Jablonecko

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.