Úterý, 2. září 2025, 17:34
Prostranství před palácem Dunaj se v úterý odpoledne zaplnilo. Liberec v rámci předvolební kampaně navštívil premiér Petr Fiala (ODS). Do města přitom přijel jen den poté, co byl na svém předvolebním mítinku fyzicky napaden Andrej Babiš (ANO). Také v Liberci bylo setkání emotivní, na místo dorazilo mnoho podporovatelů, ale také odpůrců.
V Liberci nakonec na fyzickou konfrontaci nedošlo, i když své si premiér musel vyslechnout. „Hanba!“ „Darebáku!“ znělo z davu. Současně ale mnozí lidé Fialu vítali potleskem a pochvalnými výkřiky. „Děkuji vám za krásné, byť bouřlivé přijetí,“ hlásil poté Petr Fiala z pódia.
Poté vyjádřil obavy o směřování země a mluvil už ke svým příznivcům. „Často od vás poslouchám obavy, co se s naší zemí stane, pokud by volby nedopadly dobře. Ani já nechci, abychom se posunuli na východ a vládli tu ANO s SPD a komunisté,“ pokračoval.
Středa, 28. května 2025, 18:57
Návštěva premiéra Petra Fialy v Liberci v rámci předvolební kampaně na debatě s názvem Teď jde o všechno přinesla velký zájem veřejnosti. Do Hotelu Liberec dorazily stovky lidí a nutno říct, že část z nich jej nevítala. Do plného sálu hotelu se...
Takový vyjádření ale hodně naštvala jeho odpůrce a atmosféra byla velmi bouřlivá, premiér chvílemi prakticky nebyl slyšet. Když už slyšet je, ozývají se i sprosté nadávky, jeden z příchozích se pak dostává až k premiérovi a emotivně mu říká, že „bude raději volit Babiše.“ „Hanba!“ zakončuje svou promluvu směrem k předsedovi vlády.
Mítink opět ukazuje, že Česko je rozdělené, Fiala má i v Liberci řadu příznivců, kteří se s ním fotí a podporují ho v jeho snažení.
Plné náměstí v Liberci a @P_Fiala! ???????? ✌???? pic.twitter.com/eoU3ntoStJ
— Jáchym Vrecion (@JachymVrecion) September 2, 2025
Zdá se ale, že i letošní kampaň před volbami do poslanecké sněmovny bude vyhrocená, a to možná ještě více než dříve. Už v pondělí na akci v Českých Budějovicích měla na premiéra plivnout žena. Na druhé straně republiky pak v Dobré na Frýdecko-Místecku pak lídra opozičního ANO Andreje Babiše senior dvakrát udeřil holí. Babiš pak zamířil do nemocnice a preventivně zrušil úterní program. A dnes se Fiala opět dočkal vyhrocených momentů.
Volby se konají v pátek 3. a v sobotu 4. října, kdy budou Češi vybírat 201 nových poslanců. Letos poprvé lze volit korespondenčně.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám