Aktuálně

V Pihelu boural mladík s čerstvým řidičákem. Bilance: 8 zraněných, 2 těžce více...

Naivní divadlo uvede v sobotu novou inscenaci Vánoce aneb Příběh narození více...

Liberecký kraj letos Ještěd koupit nestihne více...

Na Frýdlantsku stále platí zákaz vstupu do lesů. Nebezpečí hrozí kvůli polomům po silném větru

Autoři | Foto Hasiči Hrádek nad Nisou

Na Frýdlantsku stále platí až do 22. března zákaz vstupu do velké části lesů. Oblast není kvůli polomům po nedávném silném větru bezpečná. Zákaz vstupu platí v prostoru vymezeném státními a místními komunikacemi po trase Heřmanice, Dětřichov, Frýdlant, Raspenava, Krásný Les, Dolní Řasnice, Horní Řasnice, Srbská a následně po státní hranici s Polskem zpět do Heřmanic.

„Hrozí vážné nebezpečí pádu povětrnostními podmínkami poškozených stromů,“ říká mluvčí Frýdlantu Martina Petrášková.

Při extrémně silném větru z konce října loňského roku bylo v lesích v severní části Frýdlantského výběžku poškozeno 13 500 metrů krychlových dříví, které zatím lesníci zpracovali pouze částečně. Další velké škody způsobil silný vítr minulý týden ve čtvrtek. „Těžko se to odhaduje. Domníváme se, že je to nějakých 5 tisíc až 10 tisíc metrů krychlových,“ uvedl krajský ředitel Lesů ČR Ludvík Řičář.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky vítr, vichřice, ČEZ, Frýdlant, Frýdlantsko, les, zákaz vstupu, Heřmanice, Polsko, Raspenava, Horní Řasnice, Dolní Řasnice, Krásný Les

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.