Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

Místo Kočárové aleje roste nové stromořadí. Bude jen po jedné straně silnice

Autoři | Foto Liberecký kraj

Kvůli zachování Kočárové aleje vznikla petice, přesto šla k zemi. Šlo o rekonstrukci silnice z Raspenavy do Krásného Lesa. Ta už je hotová a teď se začíná s výsadbou nového stromořadí. To bude pouze z jedné strany a roste dál od vozovky.

Zrekonstruovanou silnici bude lemovat 124 stromů. Osm stávajících se dočká ošetření. Před zahájením rekonstrukce silnice, v únoru 2017 muselo být pokáceno celkem 264 stromů.

„Naším cílem nikdy nebylo vyasfaltovat zdejší krajinu, ale zajistit bezpečnější provoz na stávajících silnicích a zlepšit dopravní dostupnost této části regionu. Hned na začátku projektu Od zámku Frýdlant k zámku Czocha jsme slíbili, že aleje budou doplněny a ošetřeny. Jsme si vědomi toho, že jsou pro tuto část typické,“ řekl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Výsadba vyjde na necelých 434 tisíc korun, 80 procent půjde z evropské dotace. „Hotovo bude do poloviny června a součástí je i tříletá péče o stromy,“ dodal Marek Pieter, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Kočárová alej, Liberec, stromořadí, Liberecký kraj, silnice, alej, Raspenava, Krásný Les, strom, Martin Půta, Marek Pieter, Frýdlant

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.