Aktuálně

V Pihelu boural mladík s čerstvým řidičákem. Bilance: 8 zraněných, 2 těžce více...

Naivní divadlo uvede v sobotu novou inscenaci Vánoce aneb Příběh narození více...

Liberecký kraj letos Ještěd koupit nestihne více...

Doubí a Vesci bude pomáhat speciální Mikrotým. Dohlédne především na vyloučené lokality

Autoři | Foto MP Liberec

Čtyřčlenný tým složený z terénního pracovníka, asistenta prevence kriminality, strážníka městské policie a státního policisty bude nově dohlížet na oblast Vesce a Doubí. Podle magistrátu jde o jednu z nejzatíženějších oblastí, která vyžaduje speciální přístup.

„V oblasti Vesce a Doubí jsou nejméně tři vyloučené domy v soukromém vlastnictví a k tomu tři komerční ubytovny v režimu sociálních dávek. Sociální vyloučení na sebe nevyhnutelně váže rizikové jevy včetně antisociálního chování některých jedinců nebo skupin, což samozřejmě místním občanům vadí a snižuje to u nich pocit bezpečí,“ vysvětlil náměstek Ivan Langr.

Proto vznikl projekt Mikrotým, který zde bude působit. „Nepůjde o žádné sdružené hlídky. Hlavní zbraní bude v tomto případě práce v terénu a sdílení informací. Aby se žádné problémy nebagatelizovaly a nenechaly lidově řečeno vyšumět. V terénu budou občané potkávat strážníky, terénní pracovníky města a nově také asistenty prevence kriminality,“ dodal Langr.

Důležitým článkem mikrotýmu je asistent prevence kriminality. Město má v tuto chvíli čtyři a přibírá dalšího. Nemají na sobě uniformu, ale oblečení s nápisem asistent městské policie.

„Budou mít výhodu v tom, že nejsou policisté, takže nemají přesně nastaveno, co musí nebo nesmí v dané situaci udělat. Jsou to lidé, kteří byli vybráni z pomáhajících organizací, mají za sebou potřebné zkušenosti, dobrou znalost místního prostředí a v neposlední autoritu, která na nepřizpůsobivé spoluobčany platí,“ uvedla mluvčí strážníků Daniela Bušková.

Doubí a Vesec ale nebudou jedinou oblastí, kde bude Mikrotým působit. Další se připravují pro oblasti Františkov, Jeřáb, Hanychov a také centrum města. Pro tyto oblasti budou k dispozici 4 terénní pracovníci města, 5 asistentů prevence kriminality a zástupci obvodních oddělení Policie ČR Vápenka a Krajinská.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Doubí, Vesec, kriminalita, Mikrotým, prevence, bezpečnost, radnice, prevence kriminality, Vesce, Ivan Langr, Policie České republiky, obecní policie

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.