Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

Kaufland prodával ošizený kečup z Polska

Autoři | Foto SZPI

Řetězec Kaufland prodával ve svých obchodech kečup privátní značky řetězce K-Classic vyrobený v Polsku, který byl místo z 220 gramů rajčat udělaný pouze ze 152 gramů rajčat, zjistila Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Jde o klamání spotřebitele a inspekce zahájí s Kauflandem správní řízení o uložení pokuty.

Zjištění se týká výrobku K-Classic Tomato Ketchup hot, Rajčatový kečup ostrý pasterovaný v půllitrovém balení. Minimální trvanlivost je do 27. června 2018.

Laboratorní analýza ukázala, že na 100 gramů výrobku se použilo o 30 procent méně rajčat, než avizovala etiketa. Falšování potravin je poměrně častým prohřeškem, výrobce nahrazuje dražší složku levnější.

Na falšované kečupy přicházela SZPI i loni, letos zase častěji nacházela řadu falšovaných masných výrobků. 
 

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky ošizený kečup, rajčata, menší podíl, inspekce, szpi, Kaufland, kečup, Polsko, rajče, Státní potravinářská inspekce

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.