čtvrtek 2. dubna 2020 Erika

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Vesec zažije extrémně rušný víkend

Tak nabitý program jako je letos Dětský den ve Vesci dosud nikdy nenabízel. Těšte se na vojenskou techniku a mimořádné zážitky, slibují pořadatelé.

Modrý vrtulník Bell z policejní letecké flotily a ukázky slaňování policistů otevřou v sobotu oslavy Dne dětí ve volnočasovém areálu ve Vesci u Liberce. „Během sedmileté historie se nám dosud nikdy nesešel tak nabitý a pestrý rozvrh,“ říká Michal Buzek, ředitel městské společnosti Elset, která mítink od samého začátku organizuje společně Československou obcí legionářskou jednotou -  vojenské posádky Liberec, SBD Sever a Libereckým krajem. Podle něj lze předpokládat, že návštěvníci pokoří dosavadní patnáctitisícovou účast.

Letadla i URNA

Návštěvníci se mohou těšit na přehlídku letectva v podání Aera L 39 Alca nebo  ukázku jízdní policie na koních, akci  také navštíví policejní elita - útvar rychlého nasazení (URNA). Zhlédnou také rekonstrukci rozhodujících segmentů bojů v Normandii z roku 1944, do nichž se  zapojí přes 400 nadšenců  z Military klubů a spolků podporovaný mohutným seskupením vojenské historické techniky zapůjčený z muzeí i soukromých sbírek. Obdobně rozmanitá bude  i chystaná exhibice soudobých bezpečnostních složek, dětské atrakce,  workshopy nebo doprovodný program. „Pro velký zájem o vyhlídkové fotolety vrtulníkem na Libercem jsme museli povolat tentokrát dva stroje,“ doplnil za organizátory ředitel SBD Sever Petr Černý.


Dětské dny spojené se začátkem školního roku se během sedmi leté tradice  rozvinuly od rodinné zábavy ve společenskou událost daleko překračující hranice regionu. Účastní se jich i regionální producenti a pivovary s prezentací svých novinek. Liberecký magistrát zajišťuje tradičně kyvadlovou dopravu zdarma z terminálu MHD ve Fügnerova ulici. „Autobusy – linka 43, budou jezdit ze stanoviště číslo čtyři od 9.15 v půlhodinovém intervalu,“ doplňuje mluvčí města Jana Kodymová.

Aktuální informace sledujete na www.detskydenvevesci.cz.

PR text

Štítky Vesec, dětský den, akce, Liberec

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.