sobota 16. listopadu 2019 Otmar

„Čoika“ varuje před rizikovými e-shopy. Na tyhle si dejte pozor, mohou vás připravit o peníze

Česká obchodní inspekce odhalila několik rizikových e-shopů, které vás mohou připravit o peníze. U většiny z nich není jasné, kdo je provozuje. V pořádku nemají ani obchodní podmínky. Poslední rizikovou stránku přidali inspektoři dnes.

Rizikové eshopy, který je lepší se vyhnout, nabízejí všechno možné, oblečení, boty ale třeba i šperky známé značky. „Tyto obchody mají často neznámé provozovatele, nebo jejich provozovatelé sídlí ve státech mimo EU. Nejedná se však o výčet všech existujících rizikových stránek. Doporučujeme spotřebitelům, aby nákup na e-shopu, který neznají, vždy dobře zvážili,“ uvedla na stránkách Česká obchodní inspekce.

Na seznamu České obchodní inspekce v podstatě přibývá jeden rizikový e-shop denně. Jen za poslední dva měsíce jich inspektoři objevili více než šedesát. V seznamu se objevují weby jako například penzion68.cz, který nabízí především oblečení. Jeho název tomu však vůbec neodpovídá.

Doména známého sportovce kubasmrz.cz pro změnu nabízí zboží, kterým je především obuv. Jako provozovatel webu není uveden nikdo, stránky jsou tedy zcela anonymní a spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky web, eshop, Česká obchodní inspekce, ČOI, varování

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.