pondělí 27. ledna 2020 Ingrid

V rytmu swingu byli oceněni neformální pečující Libereckého kraje

V pátek 30.11.2019 se v Grandhotelu Zlatý Lev v Liberci uskutečnil slavnostní večer pořádaný Sdružením TULIPAN “Ocenění pečujících osob Libereckého kraje 2019”.

Záměrem akce bylo osobní poděkování a ocenění neformálních pečujících osob, které se v domácích podmínkách starají o své blízké s handicapem (o děti, dospělé nebo seniory, kteří potřebují pomoc druhých) a také vyzdvihnout jejich vnitřní sílu a obětavost. Upozornit na jejich nelehký životní úděl, který si zaslouží větší pozornost a ocenění ze strany širší veřejnosti.

Slavnostní večer byl vyvrcholením projektu “S podporou k lepší péči”, který poskytoval pečujícím osobám individuální podporu a poradenství, vzdělávání, terapeutické a jiné aktivity.  „Za účelem ocenění pečujících organizovalo Sdružení TULIPAN veřejnou sbírku na transparentním účtu, kde se podařilo získat přes šedesát tisíc korun, které budou rozděleny mezi oceněné rovným dílem, jako poděkování za odvahu zveřejnit svoje životní příběhy a zviditelnit tak skupinu osob pečujících o své blízké,“ uvedla za sdružení Tulipan Lenka Matěchová. Kromě finančního ocenění pečující obdrželi také půvabné skleněné ceny od společnosti Kolektiv Ateliers či keramické anděly od našeho sdružení.

Celým večerem provázel skvěle vyladěný Swingband Zdeňka Hůly. Na programu bylo i působivé vystoupení pohybové skupiny OdRaz spojující nadšence ze Sdružení TULIPAN a Domova Maxov.

Ocenění získali Iva Šilhavá, Zdena UbiasováVlasta FialováIvana Minaříková, Martina Janová, Lenka Vanclová, Alena VoborníkováMonika Vondroušová, Hana KoudelkováIlona Literová, lena Maryšková,Dana Moricová, Marie Zurčínová, Pavlína HolubcováAnna MajerechováRadka Ondrušková, Ludmila MachováMarcela FulierováBožena Bezděková a Miroslav Roháček.

Ocenění předali náměstek hejtmana Pavel Svoboda, místostarosta města Semily Tomáš Sábl, liberecká zastupitelka Šárka Prachařová, jablonecká zastupitelka Michaela Tejmlová a Zora Machartová, předsedkyně správní rady Sdružení TULIPAN,“ komentovala Matěchová.

Slavnostní vyhlášení “Ocenění pečujících Libereckého kraje”  bylo podpořeno Fondem zdraví a prevence Statutárního města Liberec, realizovaného pod záštitou hejtmana Libereckého kraje Martina Půty, pod finanční záštitou náměstka hejtmana pověřeného řízením resortu sociálních věcí Pavla Svobody, pod záštitou primátora Statutárního města Liberec Jaroslava Zámečníka a spolufinancováno z grantového programu OC NISA a Operačního programu Zaměstnanost. A poděkování patří i společnosti Kolektiv Ateliers za dárky pro oceněné. 

„Děkujeme také organizacím Aktivit, spol. s r.o. a RTM Plus s.r.o., dále Městu Hrádek nad Nisou, Nový Bor, Cvikov, Rokytnice nad Jizerou, Česká Lípa, Železný Brod a Semily a koordinátorkám projektu, že přispěly na transparentní účet č. 000000-5601984319/0800, který bude rozdělen jako finanční dar oceněným pečujícím,“ dodala Matěchová.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto Janek Jiříček

Štítky Tulipan, ocenění, pečovatelé, Liberecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.