úterý 18. února 2020 Gizela

Kontejnerů na sběr kovových odpadů je málo. Město jich přidá devět

Po Liberci je v současnosti dvacet šedých kontejnerů, do kterých se dá vyhazovat kovový odpad. Jenže jejich počet nestačí, město tak přidá alespoň dalších devět.

Kontejnery na kovový odpad najdete v Liberci od roku 2018. „Právě kovy tvoří nezanedbatelné, zejména pak z objemového hlediska, množství komunálního odpadu, který lze snadno třídit a dále recyklovat,“ vysvětlila jejich tehdejší rozmístění mluvčí města Jana Kodymová.

A lidé kontejnery berou útokem, a nakonec je jich málo, město se proto rozhodlo rozmístit po Liberci dalších devět kusů. „Šedé nádoby tak budou obyvatelům města více dostupné,“ dodala mluvčí.

V plánu pak má radnice další sběrná místa o tyto kontejnery doplňovat.

Do šedých 1 100litorvých nádob typu zvon patří zejména plechovky od potravin, plechovky od nápojů a ostatní kovové předměty z domácnosti, jako jsou kovové uzávěry a víčka od nápojů nebo jogurtů. Do kontejneru naopak nepatří veškeré kovové obaly se zbytky potravin nebo s nebezpečnými látkami.

Seznam stávajících míst

Aloisina výšina – střed sídliště, Americká – točka BUS, Dětská, Dvorská, Erbenova, Gagarinova, Hlávkova – před hokejkou, Hrazená, Horská x U Slunečních lázní, Jahodová, Jáchymovská – za MP, Ježkova x Halasova, Jiráskova, Mařanova, Nám. Tržní, Polní – u č.p. 367, Puškinova – u bytovek, Sametová – u č.p. 721, Třešňová, U Močálu

Seznam nových míst

Bánskobystrická x Zemědělská, Kateřinská – ve sběrném dvorku, Lípová, Národní x Putimská, Okružní, Pastelová, Polní – za Kauflandem, Spojovací x Stará, Svojsíkova

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Adriana Jarošová

Štítky Kontejnery, kov, odpad, třídění odpadu

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.