úterý 18. února 2020 Gizela

Terasa zmrzlinářství na Sokoláku zůstane. Majitel ji upraví

Velké diskuse vyvolalo listopadové zrušení smlouvy města s provozovatelem zmrzlinářství Leda na provoz letní terasy. Ta měla původně úplně zmizet, po velkém tlaku veřejnosti ale nakonec radnice ustoupila, s majitelem se dohodla na úpravách a teráska může sloužit dál.

Na úpravách se majitel terasy David Stárek dohodl s Kanceláří architektury města. „Některá doporučení už realizoval, terasu odstrojil, aby nebyla tak masivní v prostoru a bude ještě seřezávat sloupky. Díky tomu se celá terasa vizuálně zmenšila,“ uvedl primátor města Jaroslav Zámečník.

Změnit by se měla i barva, původně byla světle modrá či fialová. Nově by měla být bílá. „Pokud všechno dopadne, předložím radě města dodatek smlouvy a zároveň zrušíme původní usnesení o zrušení smlouvy. Smlouvu tak dostane novou,“ dodal primátor.

Ten si původně představoval, že úprav by mohlo být ještě víc, nakonec ale prý vyhrál kompromis. „Další úpravy by podle pana Stárka už pro něj byly neekonomické, terasa ho původně vyšla na dvě stě tisíc korun,“ uzavřel primátor.

Chcete, aby terasa na Sokoláku zůstala?

Celkem hlasovalo604 čtenářů

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo4 čtenářů

Štítky terasa, sokolovské náměstí, zmzlina, zmrzlinářství leda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.