sobota 22. února 2020 Petr

FOTO, VIDEO: Na zastupitelstvu „zemřeli“ aktivisté. Vyhlaste stav klimatické nouze, žádají

Aktivisté ze skupiny Extinction Rebellion vystoupili na zastupitelstvu města Liberce. Někteří z nich symbolicky zemřeli, aby ukázali, že je nejvyšší čas dělat něco se změnami klimatu. Radnici vyzvali k vyhlášení klimatické nouze.

Možná trochu symbolicky před aktivisty vystoupil jeden z občanů, že v Ruprechticích lidem vysychají studny a například teď v lednu mají stejně vody, jako loni v červenci.

Odstartoval tím vystoupení aktivistů, kteří roztáhli zelenou plachtu s textem Rebelie proti vyhynutí. Dva si pak lehli před primátorem. Zástupkyně poté vystoupila s výzvou zastupitelům. „Sucho není přechodným jevem, ale dlouhodobým jevem, který bude pokračovat,“ uvedla ve své řečí Dita Landová.

Podle ní musí město přijít s plánem uhlíkové neutrality města. Ale uvedla i jednduchý nástroj, kterým lze klimatu pomáhat. „Při postupující změně klimatu způsobené člověkem máme k dispozici biologický nástroj a tím je strom, který může snižovat uhlíkovou bilanci,“ dodala.

V závěru pak formulovala tři požadavky. „Vyhlaste stav klimatické nouze, vytvořte plán uhlíkové neutrality, žádáme skutečně udržitelné plánování se zapojením informované veřejnosti."

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo4 čtenářů

Štítky extincion rebellion, zastupitelstvo, klimatická nouze, Liberec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.