pondělí 21. září 2020 Matouš

Spadl ze schodů podchodu u arény, rozbil si hlavu a nedýchal. Život zraněnému zachránila čtveřice studentů

Šimon, Vendula, Jonáš a Jakub. To je čtveřice studentů střední školy v Kateřinkách, která pomohla zachránit život zraněnému muži. Ten spadl ze schodů u podchodu nedaleko liberecké arény. Studenti nyní dostali ocenění Mladí hrdinové.

Osudného říjnového odpoledne čekali na autobus, když si všimli dvou mužů blížících se ke schodům do podchodu. „Viděli jsme, jak ztratili rovnováhu a oba padali ze schodů dolů,“ vzpomíná Jonáš.

Okamžitě se rozběhli na místo. Jeden z mužů se v poslední chvíli zachytil a vyvázl bez zranění. Druhý muž na tom ale byl velmi špatně. „Zkoušeli jsme zjistit, jestli zraněný dýchá. Zdálo se nám, že špatně,“ popsala Vendula.

Ihned zavolali záchranku a podle instrukcí záchranářů zraněného snesli ze schodů a otočili na záda. „Pak jsme se zděsili,“ vzpomíná Vendula. „Muž měl úplně rozraženou lebku. Navíc jsme zjistili, že už vůbec nedýchá.“

Ihned proto zahájili masáž srdce, ve které se tři chlapci střídali. A povedlo se, muž po nějaké době začal dýchat. Poté už dorazila sanitka. „Jsem ráda, že jsme mu dokázali pomoct, ale byl to hrozný zážitek,“ shrnuje Vendula. „Raději bych už nic takového nikdy nezažila.“

Čtveřice studentů prvního ročníku nyní za svůj čin dostala ocenění Mladí hrdinové.

Mladý hrdina

Mladý hrdina je projektem Generali České pojišťovny (dříve České pojišťovny), který vznikl v září 2017. Jeho cílem je oceňovat výjimečné činy dětí a mladých lidí a nacházet tak příběhy, které mohou inspirovat jejich vrstevníky. Nemusí se jednat jen o záchranu života, ale i o dobrý skutek, uvědomělou dobrovolnickou aktivitu či jinou činnost. Oceněný Mladý hrdina získá věcnou cenu a instituce či organizace, se kterou je činnost hrdiny svázána, obdrží od nadace Generali České pojišťovny finanční dar.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo12 čtenářů

Autoři | Foto Město Liberec

Štítky Mladí hrdinové, studenti, záchrana života

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.