sobota 5. prosince 2020 Jitka

Test ovocných přesnídávek v kapsičkách dopadl poměrně dobře

Ovocné přesnídávky patřily vždy mezi oblíbené pokrmy malých dětí. Průvan v jejich popularitě však učinil nástup tzv. kapsiček, díky kterým po nich sahají i ty starší. Pohodlí, se kterým lze obsah balení přemístit rovnou do žaludku, je totiž v porovnání se lžičkou ve skleničce ještě větší. Prověřili jsme 11 balení přesnídávek, abychom zjistili, jestli není cena za komfort příliš vysoká. Zprávy přinášíme vesměs dobré, v žádné z nich se nemusíte obávat nežádoucích látek.

Když jsme testovali ovocné přesnídávky v roce 2015, jejich kapsičkové verze byly teprve na počátku. Od té doby si získaly mezi maminkami a malými i odrostlejšími dětmi velkou přízeň. Napovídá tomu alespoň jejich nepřeberný výběr v obchodech. Protože se na nás kvůli bezpečnosti potravin pro děti obracíte, rozhodli jsme se k testu přesnídávek po pěti letech vrátit.

Nakoupili jsme jedenáct výrobků, které ve většině případů tvořily v základu jablka ochucená banány. Všechny, až na jednu výjimku byly ukryty v tzv. doypacku, tedy kapsičce s plastovým šroubovacím uzávěrem. Valná většina si vystačila jen s ovocem a obešla se bez dodatečného zahušťování či přislazování. Zařadili jsme známé značky i privátní výrobky obchodních řetězců. Minimální věkové doporučení výrobců ke konzumaci se pohybovalo mezi ukončeným 4. a 12. měsícem věku.

Mezi výrobky byly zástupci značek HiPP, Hamánek, Hami, Kubík, Nestlé, Rossmann nebo dm. Výsledky najdete na stránkách dtest.cz.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto dTest

Štítky dTest, ovocné přesnídávky, ovoce, děti, svačina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.