pondělí 25. května 2020 Viola

Velký pátek je sice svátek, ale obchody jsou otevřené. Stejně tomu bude i na Velikonoce

Od roku 2016 se Česká republika přidala k zemím, které uznávají Velký pátek jako státní svátek. Místo tří dnů svátečního volna tak máme dny čtyři. Pátek ale nespadá pod svátky, ve kterých musí mít obchody s plochou větší, než 200 metrů čtverečních, ze zákona zavřeno. Tam spadá až pondělí Velikonoční. V době nouzového stavu, to ale o pondělku neplatí.

Zítra, stejně tak jako o Velikonočním pondělí, si budeme moci jít do obchodů bez problému nakoupit. Budou otevřené. Vláda totiž prodloužila nouzový stav do konce dubna a na Velikonoční pondělí tak budou moci být otevřené i prodejny s plochou nad 200 metrů čtverečních. Platit ale budou opatření vlády a ministerstva zdravotnictví týkající se zákazu maloobchodního prodeje. Výjimka se  tak vztahuje na potravinářské řetězce. Právě ty, by za běžných okolností musely mít podle zákona o prodejní době zavřeno.

I když to nouzový stav umožňuje, většina velkých obchodů bude mít na Velikonoční pondělí zavřeno. Chtějí dopřát svým zaměstnancům odpočinek.

Pokud se tedy budete chtít v pondělí vydat na nákup, raději si dopředu zjistěte, zda bude mít váš obchod otevřeno, abyste nemuseli absolvovat zbytečnou cestu.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo8 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky Velký pátek, Velikonoční pondělí, nouzový stav, otevřeno, obchody

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Petr Ruprecht

No do prdele práce! Snad všechny krámy v pondělí mají zavřeno, ale paní superredaktorka musí mít exkluzivní titulek: Velký pátek je sice svátek, ale obchody jsou otevřené. Stejně tomu bude i na Velikonoce. Ne nebude, krámy mají zavřeno a titulek je bulvární sračka! Tři dny mě osobně pěkně serete, hoaxy, fejky, polopravdy... Ještě jeden takový článek a četl jsem vás naposled. Z Drbny je škvár nejvyššího zrna.

pátek, 10. dubna 2020, 12:02

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.