neděle 12. července 2020 Bořek

Výhled počasí na první červnové dny: Na koupání to ještě nebude

Podle odhadů meteorologů můžeme v následujících dnech očekávat spíše chladné a deštivé období. Ačkoli to nebude přát výletům na koupaliště, svá pozitiva to má. V zemi je dostatek vláhy a i kůrovec možná letos trochu ostrouhá.

První červnové týdny rozhodně nepřinesou žádné teploty kolem třicítky. Naopak. Podle meteorologů se počasí od toho dosavadního květnového moc lišit nebude.

„Na začátku měsíce, od 4. do 8. června se očekávají takový malí ledoví muži, což na červen je zvláštní, ale pro naši lokalitu to není až tak podivné. Teploty odpoledne od 12 až 17 stupňů. Když bude polojasno a sluníčko, tak se dostaneme mezi 18 až 24 stupňů. Není to nic neobvyklého takový konec května, to bývá docela normální,“ vysvětluje meteorolog Rudolf Kovařík.

Má to svá pozitiva

Studený máj, v stodole ráj. Tak charakterizovali naši předci toto období a dá se říct, že to platí i pořád. Zahrádkáři a zemědělci se mohou radovat. Vody je zatím dost.

„Vlastně dá se říct, že měsíc jako celek se vyrovnává normálu. Až 93 procent srážek se vsáklo. Takže momentálně je situace taková, že vegetace jako pícniny a obiloviny, které teď rostou a potřebují vodu, tak jí mají k dispozici,“ říká Kovařík

Studenější a vlhké počasí může potěšit i lesníky. Právě v červnu se jejich největší nepřítel, kůrovec, takzvaně slétá a rozmnožuje. „Díky tomuto počasí, bude ten jejich slet špatný. Ta jejich populace se může v těchto dnech dokonce i snížit. Takže si můžeme fandit,“ uzavírá Kovařík

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto Město Liberec

Štítky počasí, předpověď, červen

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.