úterý 14. července 2020 Karolína

Doprovázel tisíce šťastných okamžiků Liberečáků. Zemřel varhaník Karel Hájek

Stal se žijící legendou. Učitel hudby a všestranný muzikant Karel Hájek v obřadní síni 60 let doprovázel hrou na varhany svatby, vítání občánků i další slavnostní chvíle. Držitel Medaile města Liberce zemřel ve čtvrtek 28. května po krátké nemoci.

Rodák z Hradce Králové žil v Liberci od konce 40. let. Byl univerzálním muzikantem, ovládal hru na varhany, housle, klavír, trubku, pozoun a kontrabas. Skládal i hudbu, například k úspěšnému představení Divadla F. X. Šaldy Únos bohyně aneb o vinařově vině z roku 1960, upravoval pro žákovský orchestr populární i muzikálové melodie. „U příležitosti jeho 90. narozenin obdržel od vedení města v září loňského roku Medaili města Liberce za zásluhy o rozvoj města v oblasti kultury,“ řekl mluvčí radnice Jan Král.

S jeho hrou na varhany se setkal snad každý Liberečák. Neuvěřitelných 60 let doprovázel hrou na varhany v obřadní síni liberecké radnice svatby, vítání občánků a další slavnostní obřady. „Velkou měrou se zasloužil o to, že se varhany v obřadní síni vůbec objevily,“ dodal mluvčí.

Karel Hájek zemřel po krátké nemoci ve čtvrtek 28. května ve věku devadesáti let.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo7 čtenářů

Autoři | Foto Město Liberec

Štítky varhaník, karel hájek, varhany, obřadní síň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Václava Prouzová

Úžasný člověk a muzikant. Ten kdo psal tento příspěvek tak zapomněl na jeho dlouholeté působení v tanečním orchestru. Ať Vám je tam nahoře krásně a díky za vše.

středa, 3. června 2020, 16:00

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.