čtvrtek 5. srpna 2021 Kristián

Na Krajském úřadě visí vlajka Běloruska jako symbol úcty k obětem nedávných událostí

Na terase budovy Krajského úřadu od začátku tohoto týdne vlaje historická vlajka Běloruska. Vedení kraje a města Liberec tak chce vyjádřit podporu občanům Běloruska a vzdává úctu obětem.

Vyvěšenou vlajku používalo Bělorusko oficiálně v době běloruské nezávislosti v letech 1918 až 1919 a také po rozpadu Sovětského svazu od roku 1991 do roku 1995. „Myslím na všechny, kteří se stali obětmi nepřijatelného násilí bezpečnostních jednotek v Minsku i v dalších místech Běloruska. Takovému přístupu státní moci k občanům podle mého názoru není možné nečinně přihlížet, a to ani z pohledu České republiky, ani celého demokratického mezinárodního společenství,“ sdělil v tiskové zprávě hejtman Martin Půta.

Dále pokračoval: „Myslím na všechny, kteří se stali obětmi nepřijatelného násilí bezpečnostních jednotek v Minsku i v dalších místech Běloruska. Takovému přístupu státní moci k občanům podle mého názoru není možné nečinně přihlížet, a to ani z pohledu České republiky, ani celého demokratického mezinárodního společenství.“

Vlajku společně vyvěsili hejtman, radní Květa Vinklátová, primátor Jaroslav Zámečník a také běloruští studenti Technické univerzity. Podle nich občané Běloruska potřebují a uvítají jakoukoliv alespoň symbolickou podporu.

Hodnocení článku je 72 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Liberecký kraj

Štítky Bělorusko, vlajka, Liberecký, Krajský úřad

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.