středa 20. ledna 2021 Ilona

Vánoční strom v Liberci už svítí. Rozsvícení tentokrát muselo být bez lidí

V kulisách nezvykle prázdného Benešova náměstí se dnes na první adventní neděli rozsvítil liberecký vánoční strom. Čtrnáct metrů vysoká douglaska musela být kvůli protiepidemickým opatřením rozsvícena bez přítomnosti diváků. Normálně se přitom na tuto akci sejde několik tisíc lidí.

V pondělí také začne vánoční tržnice na náměstí, i ta ale bude ovlivněna koronavirem. „Postavili jsme 35 stánků, o jeden méně než loni, jsou ve čtyřmetrových rozestupech," řekl organizátor libereckých trhů Ondřej Červinka. Ve čtvrtek dojde k rozvolnění vládních opatření, trhy tak budou moci proběhnout, nebude se ale prodávat oblíbený svařák ani jídlo.

I letos na náměstí vyrostlo pětadvacet metrů vysoké ruské kolo, které loni při své premiéře vzbudilo hodně emocí.

Letošní advent na náměstí u radnice bude ale ve skromnější podobě. Tradičně se budou o adventních nedělích konat koncerty. První bude on-line od 16:00 a vystoupí členové souboru Madrigalion z Prahy a Cum decore z Liberce pod vedením Čeňka Svobody. Druhý koncert bude patřit sólistce Divadla F. X. Šaldy v Liberci Věře Poláchové a jejím hostům. Třetí adventní neděli vystoupí sólista Národního divadla v Praze Luděk Vele a varhaník Bohuslav Ledl. Čtvrtou neděli bude mít koncert komorní trio 147 z Šaldova divadla.

Hodnocení článku je 88 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky vánoce, liberec, advent, vánoční strom

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.