Aktuálně

Jablonec na pohárovou trofej nedosáhl. Ve finále podlehl Karviné 1:3 více...

A nedal si říct. Se zákazy řízení a po průšvihu na Jablonecku 45letý muž zase řídil, skončil ve vazbě více...

Bude Liberec v příštím roce pokračovat v projektu s domovníky? Zatím neví více...

Zachráněnou lebku sv. Zdislavy by policie měla předat církvi 30. května více...

Dva nové parky a náplavka. Hrádek nad Nisou buduje zelené srdce města více...

Ranní požár v Liberci. Hořelo v areálu bývalých kurtů v Pavlovicích více...

V Krkonoších se válely trubky i náprava od auta, dobrovolníci odnesli tuny odpadu více...

Hasičům loni přibyla práce. Vyjížděli k více než 7000 událostem

Autoři | Foto HZS LK

V loňském roce vyjížděli hasiči Libereckého kraje k 7006 událostem. Oproti předchozímu roku je to o 13 procent víc.

Hasičům v Libereckém kraji loni výrazně přibylo zásahů, a to i kvůli novému koronaviru, informoval mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jakub Sucharda. S covidem loni souviselo 439 událostí. Na jaře hasiči rozváželi ochranné prostředky i dezinfekci, pomáhali ale loni také v nemocnicích a sociálních zařízení, zapojili se i do testování.

Hasičům loni výrazně přibylo technických pomocí, takových zásahů měli 3553, o 11 procent víc než o rok dříve. Za nárůstem jsou hlavně výjezdy spojené s odstraňováním škod při silném větru, který kraj loni zasáhl opakovaně. Přes 200 událostí řešili hasiči loni v únoru v souvislosti s vichřicí, silný vítr, který kácel a lámal stromy, ale kraj zasáhl také v květnu a prosinci. V červnu pak hlavně Frýdlantsko postihla velká voda.

Dál naopak ubývá požárů. Loni jich hasiči likvidovali 899, o 14 méně než o rok dříve, nejčastější příčinou byla nedbalost nebo závada. Výrazně vyšší jsou ale způsobené škody, které loni přesáhly 144 milionů korun, což je 2,5krát více než v roce 2019. Důvodem vysokých škod byl požár, který loni v říjnu téměř zničil závod společnosti Hilding Anders ČR na výrobu matrací v Roztokách u Jilemnice na Semilsku. Škody tam přesáhly sto milionů korun.

Ohodnoť článek

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky ČR, hasiči, koronavirus, Liberecký, 2020, Liberecký kraj, vichřice, Hasičský záchranný sbor, Česko, Frýdlantsko

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.