pondělí 10. května 2021 Blažena

Kam s úředníky a strážníky? Město hledá prostory pro zaměstnance z Uranu

Rekonstrukce budovy Uran vedle autobusáku by podle aktuálních informací měla začít ještě letos. Přitom před pár měsíci to vypadalo, že práce nezačnou dřív než příští rok. Město ale musí nejprve najít náhradní zázemí pro úředníky, kteří v Uranu v současné době sídlí.

Město nyní hledá prostory, kam by umístilo odbory a Městskou policii. „Do prostor potřebujeme umístit minimálně 36 kanceláří,“ sdělil tajemník magistrátu Martin Čech. Prostory by se měly nacházet v centru města nedalo hromadné dopravy nebo s možností parkování a zároveň v blízkosti dalších pracovišť magistrátu.

Další informace uvádí Liberec na úřední desce. Po rekonstrukci, která by měla trvat přibližně tři čtvrtě roku, by v přízemí budovy Uranu mělo vzniknout zázemí autobusového terminálu. „Zároveň počítáme s odstraněním starých nevzhledných buněk stávajícího autobusového nádraží,“ komentoval primátor Jaroslav Zámečník.

V rámci druhé etapy by měla začít příprava výstavby parkovacího domu. Ve třetí etapě se pak počítá s vybudováním přestupního terminálu v prostorách hlavního nádraží. „V tomto případě se jedná o investici Libereckého kraje,“ dodal Zámečník s tím, že se na ní bude město podílet.

Uran Liberec
Objekt postavený v roce 1969 město získalo bezplatně od státu v roce 2005. Nyní má v Uranu asi 180 zaměstnanců, vedle městské policie tam je i odbor sociální péče a část agendy dopravy. Kromě rekonstrukce přízemí v roce 2009 neprošel Uran žádnou významnou opravou.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Luboš Vrabec

Štítky Liberecký, Uran, rekonstrukce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.