středa 16. června 2021 Zbyněk

Ve středu se výrazně ochladí, pak bude rtuť zase stoupat

Po nynějších vysokých teplotách dosahujících tropických třicítek se v polovině týdne prudce ochladí až pod 15 stupňů Celsia. Další týdny ale zase přinesou oteplení. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z krátkodobé předpovědi ústavu. Nadprůměrně deštivý bude podle meteorologů z nejbližších týdnů asi jen tento týden, kdy se už od úterka mohou objevit bouřky doprovázené silným větrem.

Z období nejbližších čtyř týdnů ode dneška do 6. června přinese tento týden asi největší výkyvy teplot. Dnešek byl prvním tropickým dnem, kdy teploty na třech místech v Česku překonaly 30 stupňů Celsia. I v úterý se mohou teploty podle ČHMÚ dostat až na třicítku a ve středu na 26 stupňů. Už ve čtvrtek ale spadnou místy teploty přes den až na deset stupňů. V pátek se budou nejvyšší denní teploty zřejmě pohybovat jen mezi 12 a 16 stupni, v sobotu mezi 13 a 17 stupni a až na přelomu tohoto a příštího týdne by mohly vystoupat ke dvacítce.

Podle odhadu průměrných teplot za týden bude podle meteorologů nejchladněji příští týden. „Relativně nejchladnější vychází týden od 17. do 23. května s průměrem nejnižších nočních teplot kolem sedmi stupňů Celsia a průměrem nejvyšších denních teplot kolem 18 stupňů Celsia," oznámili pracovníci ČHMÚ. „První červnový týden by měl být opět teplejší," doplnili.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky počasí, květen, předpověď

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

František Mlejnek

Bohužel, moc to stoupat nemá, má se to při přeháňkovém počasí držet příští týden na 15 - 16 stupních.

úterý, 11. května 2021, 13:13

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.