neděle 28. listopadu 2021 René

Liberecká teplárna reaguje na současné trendy. Nabízí nejvýkonnější dobíječku elektromobilů

PR článek

Teplárna Liberec přichází s novinkou v podobě veřejné dobíjecí stanice pro elektromobily. Reaguje tak na zvyšující se zájem o tento typ vozidel. Tato nová stanice je navíc bezkonkurenčně nejvýkonnější v Liberci.

Veřejnou dobíjecí stanici najdou řidiči na třídě Dr. Milady Horákové. K nabíjení vozů Teplárna Liberec využívá takzvanou zelenou energii, která vzniká při spalování odpadu. Dokovací stanice disponuje pistolí s výkonem 75 kW a jde tak o nejsilnější nabíječku v Liberci. Pro některé elektromobily to znamená výrazné urychlení dobíjení. To se odvíjí od typu baterie.

Stanici Teplárná Liberec umístila do svého areálu na adresu Dr. Milady Horákové 641/34a.

Teplárna tak reaguje na současný trend v podobě elektromobilů a přispívá k čistšímu ovzduší. Přestože v Teplárně zatím elektromobily nevyužívají, do budoucna s jejich využitím počítají. Otevřením dobíjecí stanice rozšiřuje Teplárna předmět svého podnikání, neboť očekává masivní rozvoj elektromobility, a také zefektivní prodej elektrické energie, kterou zde vyrábí.

Nabíječka je klasicky tvořena kabelem a zástrčkou. Kabel DC je určen na rychlejší nabíjení, AC výstup umožňuje nabíjení elektromobilům s výkonem 22kW.

Hodnocení článku je 78 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Teplárna Liberec

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky Teplárna Liberec, elektromobil, nabíječka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.