pondělí 17. ledna 2022 Drahoslav

Kateřina Marie Tichá, Tomáš Klus nebo Jiří Mádl. Charitativní song má pomoci Arpidě se stavbou nového areálu

Píseň Papírový lodě složil muzikant Jan Lstibůrek a text napsal spisovatel Robin Král. Silná píseň má krásnou poetiku. Centru Arpida má pomoci se sbírkou na stavbu nového kampusu životních příležitostí pro jejich dospělé klienty. Slyšet ji mohou lidé v podání arpiďácké kapely K.R.B, Kateřiny Marie Tiché, Tomáše Kluse, Pokáče nebo Jiřího Mádla.

„Máme velkou radost, že se písnička opravdu povedla a moc děkujeme všem, kteří nám s její realizací pomáhali. Také moc děkujeme všem, kteří náš jedinečný projekt podpoří. I malá pomoc znamená velkou naději,” řekl k projektu Jaromír Novák z Arpidy.

Skladbu Papírový lodě napsal držitel ceny Magnesia Litera Robin Král a zhudebnil ji Jan Lstibůrek z kapely Tomáše Kluse. Do písně, kromě arpiďácké kapely K.R.B,  svými hlasy přispěli přední čeští hudebníci v podání Tomáše Kluse, Pokáče, Márdiho (Vypsaná Fixa), Kateřiny Marie Tiché a ve zpívající roli se netradičně představil i patron centra Arpida Jiří Mádl.

„Když jsem zjistila, za jakým účelem Arpida vybírá peníze a jakou věc tedy natočením písničky podpoříme, neváhala jsem. Celé je mi to extrémně sympatické - navíc je to skvělá písnička a metafora papírových lodí v textu Robina Krále mi připadá krásná a trefná. Mám z toho jednoduše radost,” dodává zpěvačka Kateřina Marie Tichá.

Píseň vznikla jako součást kampaně na podporu sbírky na projekt Arpida + Campus životních příležitostí. Projekt stavby představilo centrum na začátku listopadu. V komplexu budov by měl být prostor pro služby denního stacionáře, sociálně terapeutických dílen, sociální rehabilitaci, pracovní rehabilitaci, fyzioterapii, ergoterapii, jídelnu s výdejnou, vodoléčbu, snoezelen a administrativní a technické zázemí. Po úplném dokončení, které je plánováno na rok 2023, by mohl projekt nabídnout své služby až 70 dospělým lidem s tělesným a kombinovaným postižením.

Na realizaci získalo centrum dotaci 51 milionů korun a podpora by mohla přijít i od Jihočeského kraje a města České Budějovice. Z vlastních zdrojů by měla Arpida na realizaci první etapy dofinancovat zhruba 25 milionů korun, a to do 24. prosince. Jinak totiž nebude možné potřebné dotace čerpat.

Byla proto uspořádána veřejná sbírka, kterou má podporovt a propagovat celorepubliková benefiční kampaň. „Její součástí je medializace problematiky zařazování dospělých lidí s postižením do běžného života a několik dalších souběžných akcí, které budou končit symbolicky na Štědrý den. Vše se bude sbíhat na speciálním webu www.arpidaplus.cz, doplnil ředitel centra Marek Wohlgemuth.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Archiv Arpidy

Štítky Arpida, píseň, Papirový lodě, Kateřina Marie Tichá, Tomáš Klus, Arpida plus, benefiční akce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.