Počasí dnes-2 °C, zítra-2 °C
Sobota 28. ledna 2023  |  Svátek má Otýlie

ANKETA: Novoroční předsevzetí si dává až polovina lidí. Nejčastěji chtějí zhubnout

Každý rok si zhruba polovina lidí dá předsevzetí. Nejčastěji jde o hubnutí, šetření, sport nebo vztahy. Z dlouhodobých průzkumů je evidentní, že předsevzetí je spíše dámská parketa. Paradoxem je, že zhruba dvě třetiny všech lidí dopředu ví, že své předsevzetí nedokáže dodržet.

„Novoroční předsevzetí často nevycházejí proto, že si člověk dává nereálné cíle, například zhubnu 10 kilo za měsíc. Když si tentokrát zvolíte cíl, který je opravdu v mezích možností a budete mít silnou motivaci, mnohonásobně zvýšíte šanci na jeho dosažení,“ říká Věra Burešová, hlavní výživová poradkyně NATURHOUSE. Právě hubnutí je na pomyslném vrcholu žebříčku oblíbenosti v novoročních předsevzetích. 

Právě hubnutí velice často navazuje na vánoční přejídání. Průměrný Čech přibere během svátků dva až pět kilogramů. Průzkum dokazuje, že zvýšené množství jídla o Vánocích konzumuje 79 procent dotazovaných, polovina dokonce v souvislosti s jídlem trpí přes Vánoce zdravotními problémy. 

Všeobecně platí, že by si lidé neměli dávat předsevzetí do nového roku. Spíš je lepší začít se svou osobní výzvou v jiném období. „Pokud to už uděláte, ať je předsevzetí konkrétní, pro vás reálné a ideálně krokované, to znamená rozložené do postupně se naplňujících cílů,“ tvrdí lektorka Olga Medlíková.  

Dáváte si novoroční předsevzetí?

Celkem hlasovalo14 čtenářů

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Andrey Braynsk

Štítky předsevzetí, nový, rok, Silvestr, úspěch, cíl, hubnutí, zdraví, životní, styl, průzkum, anketa, změna, Vánoce, Olga Medlíková

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.