Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

Nové trasy pro cyklisty ve Vratislavicích. Přibyly dva lesní traily

Autoři | Foto Jaroslav Appeltauer

Dva roky funguje ve Vratislavicích areál pro cyklisty Vapark. Na jaře letošního roku se navíc areál rozšířil o dva nové lesní traily. Ty vznikly v přilehlém lesíku, který se nachází nad ulicí Tanvaldská.

„Cyklisté zde naleznou nové singletraily, které nesou označení Porsche trail a Ginzkey trail. Názvy odkazují na známé vratislavické rodáky. Tratě jsou určeny pro pokročilé cyklisty s vyznačenou obtížností červená a černá. Navazují tak na stávající modrý a červený trail, které jsou na louce,“ upřesnil v tiskové zprávě manažer Vaparku Ivan Zimmel.

Nové tratě se slavnostně otevřely v neděli. Jako jeden z prvních si tratě projel Vojtěch Bláha, mladý nadějný jezdec, který má na svém kontě již zisk titulu mistr české republiky v disciplíně enduro v letošním roce. „Moc jsem si ježdění užil. Myslím si, že vznik podobných tratí je skvělým přínosem pro místní děti a mladé bajkery,“ řekl.

Kromě vybudování nových tratí přibyl ve Vaparku nový mobiliář v podobě laviček, stojanů na kola a odpadkových košů. Dále zde byla doplněna cestní síť pro pěší. Areál je tak připraven na letní příval cyklistů všech věkových kategorií.

Traily vznikly na pozemcích Městských lesů Liberec. „Chtěl bych poděkovat za vstřícnost organizaci Městské lesy Liberec, bez jejichž svolení by nové tratě nemohly vzniknout,“ dodal starosta Vratislavic Lukáš Pohanka.

Ohodnoť článek

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky vapark, vratislavice, traily, cyklisté, park, cyklista, Liberec XXX-Vratislavice nad Nisou, Porsche, Adalbert Bláha, Liberec, Česko

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.