neděle 3. července 2022 Radomír

Opravené hřiště na Dobiášovce po pár dnech poničili vandalové

Na začátku června nechalo město opravit herní prvky na dětském hřišti na sídlišti Dobiášova. Jenže netrvalo ani dva týdny a hřiště poničili vandalové. Příběh má alespoň částečně dobrý konec, policisté vandaly dopadli a ti museli posprejované prvky sami čistit.

Na hřišti město nechalo také opravit lanovku, došlo ke kompletní výměně lanoví, pojezdu, obroušení a nátěru. Jenže neuplynuly ani dva týdny a vandalové nově natřenou lanovku posprejovali.

Náklady na opravy herních prvků po celém městě se přitom podle vyjádření radnice šplhají do desítek tisíc korun. „Nedostává se nám tak na nákup nových herních prvků a rozšiřování dětských hřišť,“ uvedla mluvčí radnice Jana Kodymová.

Tentokrát ale oprava tak drahá nebude, policii se totiž podařilo dopadnout pachatele, kteří hřiště posprejovali. „Po domluvě si část svého trestu odpykali při čištění svého výtvoru. Některé grafity i přes veškerou snahu bohužel odstranit nepůjdou, ale alespoň nebude škoda na herních prvcích tak vysoká a pachatelé se ze svého jednání snad poučí,“ dodala mluvčí.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Liberec

Štítky hřiště, dobiášova, vandalové, rochlice, liberec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.