Počasí dnes0 °C, zítra1 °C
Pondělí 30. ledna 2023  |  Svátek má Robin

Začala obnova tábora v Krčkovicích. Stavba má být do zimy pod střechou

Více než deset let se připravovala rekonstrukce zázemí tábora v Krčkovicích u Turnova. Dlouho očekáváný projekt na konci září začal demolicí dožilého objektu, dělníci nyní pracují na novém. Hrubá stavba má být hotová do začátku zimy.

Na místě už je nová základová deska. Na ní vyroste zcela nový objekt se sociálním zázemím, jídelnou a kuchyní. „V desce jsou nainstalovány vývody pro odpady, nyní probíhá technologická přestávka na zrání betonu a poté budou následovat instalace izolací a začne samotná stavba dřevěné konstrukce,“ popsal Pavel Mikeš, technik turnovské Městské sportovní.

V posledních dnech se pracuje na přípojkách a kanalizaci k novému objektu. „Stavební firma chce mít objekt pod střechou do začátku zimy, aby se mohlo dál na stavbě pracovat i v zimním období. Samozřejmě pokud to klimatické podmínky dovolí,“ dodal Mikeš s tím, že celá rekonstrukce vyjde na 8,4 milionu korun bez DPH.

Tábor je v majetku Turnova, tábory zde ale pořádá společnost Žlutá ponorka. „Jsme velice rádi, že rekonstrukce začala. Rok 2023 již máme rozplánovaný a počítáme s plnou obsazeností,“ uvedl za Žlutou ponorku její ředitel Tomáš Zakouřil.

Hodnocení článku je 46 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Turnov

Štítky krčkovice, tábor, Turnov, žlutá ponorka, zima, rekonstrukce, Pavel Mikeš

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Eva Burjánková

U Turnova žádná obec s názvem Křečkovice není. Turnovská Žlutá ponorka pořádá letní tábory v obci KRČKOVICE.

Neděle, 6. listopadu 2022, 10:59

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.