Počasí dnes23 °C, zítra21 °C
Pátek 9. června 2023  |  Svátek má Stanislava

Knihovna bude patřit řemeslům. Vyzkoušejte si svoji zručnost

Jedinečnou možnost vyzkoušet si nějaké řemeslo budou mít zájemci v Krajské vědecké knihovně v Liberci. V rámci Krajských týdnů pro neziskový sektor budou první dva dny nadcházejícího týdne patřit Dnům s řemeslem.

Zájemci je mohou navštívit v pondělí 21. a v úterý 22. února, denně od 10 do 17 hodin. Setkání s řemeslníky doplní výstavu projektu Liberecký kraj sobě ve 2. patře liberecké knihovny. Ta představuje průřez produkcí regionálních výrobců v Libereckém kraji, kteří se sdružují na webové platformě www.lksobe.cz. Ta nabízí jednoduchou cestu, jak si najít výrobek či konkrétního řemeslníka v blízkém okolí prostřednictvím mapy či vyhledávače anebo podle toho, co vás konkrétně zajímá.

„Podpora místních řemeslníků a producentů je důležitým tématem, kterému se kraj věnuje prostřednictvím projektu Liberecký kraj sobě,“ uvedl Jiří Ulvr (Starostové pro LK), radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. „Věřím, že když si lidé uvědomí, kolik práce taková produkce obnáší a že za ní stojí konkrétní lidé, rádi budou v budoucnu více nakupovat regionální výrobky. Je to dobré nejen pro lokální ekonomiku, ale i pro životní prostředí, protože produkty neputují přes půlku světa. Mnohdy vyrostly nebo je vyrobil právě někdo v sousedství.“

Návštěvníkům se představí keramička Soňa Růžičková, která předvede práci na hrnčířském kruhu a sklářka Marie Růžičková. S ní si děti i dospělí vyrobí skleněnou vážku či motýla. V pondělí se přidá kreativní dílna pod značkou Krasohrátky, v níž budou vznikat kreativní sady k domácímu tvoření; malování na sklo si zájemci vyzkouší se sklářkou Hanou Součkovou Cimplovou.

„V úterý je vystřídá korálková dílna s Lídou Dutou z firmy JM Koral. Všechny řemeslnice a jimi představované firmy jsou nositeli značky Regionální produkt Jizerské hory,“ dodal Jan Mikulička z tiskového oddělení Libereckého kraje.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Liberecký kraj sobě

Štítky řemeslo, pozvánka, knihovna, Liberec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.