Počasí dnes23 °C, zítra21 °C
Pátek 9. června 2023  |  Svátek má Stanislava

Revitalizace turnovského sídliště míří do finále. Příští týden začne poslední etapa

Během následujících týdnů projde posledními úpravami sídliště u turnovského nádraží. Finální etapa tak zakončí rozsáhlou revitalizaci.

Poslední stavební práce, které by měly začít příští týden a trvat přibližně dva měsíce, se zaměří na prostor před místním supermarketem.

„Postup prací je volen tak, aby co nejméně omezoval pohyb osob, přístup k obchodům nebo průjezd parkovištěm. V první etapě bude probíhat oprava povrchů v místě parkovacích míst pro invalidy a přímo před vstupem do Billy, pracovat se bude rovněž na menším úseku od dětského hřiště,“ popsala mluvčí turnovské radnice Marcela Jandová. Průchod pro chodce u parkoviště před supermarketem bude zajištěn mobilním oplocením.

Druhá etapa bude časově nejnáročnější. Během ní zhotovitel upraví prostor mezi supermarketem a obchodem Barvy Laky. „V poslední etapě dojde k předláždění plochy, která v předchozích fázích stavby poslouží ke vstupu do objektů,“ komentovala Jandová.

Přestože během prací musí občané počítat s dočasnými uzavírkami, po dokončení revitalizace je čeká nejen rozšíření zpevněných ploch, ale také doplněné osvětlení nebo nové lavičky.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Město Turnov

Štítky Turnov, nádraží, revitalizace, sídliště

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.