Počasí dnes7 °C, zítra7 °C
Středa 17. dubna 2024  |  Svátek má Rudolf
Bez reklam

Provozovatelé nostalgických jízd na železnici získali jistotu na další roky

Organizátoři oblíbených nostalgických jízd vlaků v Libereckém kraji získali jistotu, že i v dalších letech budou mít peníze na své cesty. S krajem uzavřeli smlouvu o podpoře, která platí až do roku 2028. Letos je na podporu nostalgických akcí připraveno 6 a půl milionu korun.

Smlouvu Liberecký kraj podepsal se společností Zubačka a vztahuje se na nostalgické jízdy v Turnově, Kořenově a Martinicích v Krkonoších. Obyvatelé i návštěvníci Libereckého kraje se budou moci i v dalších letech těšit z ozubnicových vlaků mezi Tanvaldem a Kořenovem nebo se svézt starými soupravami po mostech přes Jizeru na martinické lokálce v Krkonoších. Pokračovat budou letní parní vlaky Českým rájem, mikulášské jízdy i další příležitostné akce.

„Financováním provozu vybraných nostalgických vlaků a jejich začleněním do dopravní obslužnosti kraje chceme nejen oživit historii, ale také podpořit cestovní ruch a rozvoj v hospodářsky slabších regionech. Vnímám to také jako symbolické ocenění práce aktivních členů místních spolků, kteří se výrazně podílejí na připomínání historie železniční dopravy,“ uvedl hejtman Martin Půta (Starostové pro LK). „Navíc jsou jízdy nostalgických vlaků jedny z nejvíce navštěvovaných turistických akcí v regionu a považuji za správně takové události podporovat. Dále jsme ještě podpořili například opravu parní lokomotivy 312.3629, která bude brázdit po trati Kořenov–Harrachov, a to z peněz z vyšších daňových příjmů zkraje letošního roku.“

Díky nové smlouvě má kraj právo každoročně určovat a upravovat rozsah aktivit a podpory s ohledem na jeho rozpočtové možnosti. Pokud bude zájem o akce velký, může rozsah objednaných služeb rozšířit,“ řekl Jan Sviták (Starostové pro LK), statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy. Naopak má kraj i možnost smlouvu ukončit, pokud dopravce neodvede nasmlouvanou práci.

Kraj má zájem o dlouhodobé zapojení nostalgických vlaků do dopravní obslužnosti svého území

V regionu máme na tři desítky různých aktivit a spolků věnujících se nostalgické železniční dopravě. Chceme, aby se jednotlivé aktivity vzájemně doplňovaly a nebyly si konkurencí. V souladu se zpracovanou Koncepcí turistické dopravy rozhodl kraj o zasmluvnění prioritních nostalgických aktivit, které jsou založené na vzájemné spolupráci spolků,“ dodal Sviták.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Železniční stanice Martinice v Krkonoších

Štítky nostalgické jízdy, smlouva, podpora, Liberecký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Provozovatelé nostalgických jízd na železnici získali jistotu na další roky  |  Společnost  |  Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.