Počasí dnes-3 °C, zítra-2 °C
Středa 29. listopadu 2023  |  Svátek má Zina
Bez reklam

Z muzea v České Lípě návštěvník ukradl živou želvu, na vrácení má dva týdny

Nezvyklou krádež řeší od začátku srpna Vlastivědné muzeum v České Lípě. Jeden z návštěvníků jim vzal jednu živou vodní želvu. Díky kamerám muzeum podobu zloděje zná a prostřednictvím sociálních sítí ho vyzvalo, aby ji do dvou týdnu vrátil. Nina Ledvinová z muzejní Ekoporadny Orsej řekla, že je to poprvé, co se u nich taková krádež stala.

Muzeum uvedlo, že želvu vzala tříčlenná rodina v neděli 6. srpna v 11:11 z bazénu na Rajském dvoře. „Dovolujeme si proto vyzvat dotyčného otce rodiny v klobouku, který želvu unesl v pravé kapse svých khaki kalhot, aby želvu vrátil (třeba i anonymně) do 20. září," uvedlo muzeum na facebooku.

Českolipské muzeum sídlí v augustiniánském klášteře, který založil roku 1627 Albrecht z Valdštejna. Živých vodních želv má 15 a zaměřený je na ně i jeden vzdělávací program ekoporadny. Z dalších živých zvířat zřejmě největší zájem mezi muzejními návštěvníky vzbuzují plazi a mloci, které jejich majitelé vypustili do přírody nebo unikli z nezajištěných terárií. V muzeu tak jsou například blavor žlutý, korálovka pruhovaná, korálovka sedlatá, trnorep skalní, psohlavec orinocký, klapavka pižmová či axolotl mexický.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Vlastivědné muzeum v České Lípě

Štítky ČR, muzea, kriminalita, kuriozity, Česká Lípa, želva

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Petko Kotov

Odhaduju to na chovatele, co si chtěl zadarmo pořídit přírůstek... že by někdo dostal chuť na želví polívku se mi nezdá. Ale anonymně vrátit by želvu mohl, bude to pro něj nejlepší řešení... pokud tedy má sociální sítě, aby se o výzvě dověděl. Ale vzhledem k tomu, že už jsem o tom četl nejen tady, by musel bejt mimo internet, aby tu výzvu nepotkal. Ale pracky by ho měly svědit, kradáka... pokud chovatel, to by ho takovej přírůstek těšil? No evidentně asi ano... jak zaznělo v jednom filmu, "lidé jsou různé"...

Úterý, 5. září 2023, 23:45Odpovědět

Z muzea v České Lípě návštěvník ukradl živou želvu, na vrácení má dva týdny  |  Společnost  |  Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.