Počasí dnes18 °C, zítra21 °C
Pondělí 25. září 2023  |  Svátek má Zlata
Bez reklam

Hledá se vánoční strom pro Staromák. Třeba roste právě u vašeho domu

Do Vánoc zbývají ještě více než tři měsíce, avšak Praha už vší silou hledá vánoční strom, který o letošních svátcích ozdobí Staroměstské náměstí. Organizátor největších vánočních trhů vyhlásila soutěž o ten nejkrásnější jehličnan a dosud přišlo 20 návrhů. Zájemci ale mohou posílat své tipy do 30. září.

Letošní vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí začnou v sobotu 2. prosince 2023 a potrvají do 6. ledna 2024. Tip na chloubu letošní vánoční Prahy může dát každý a nemusí být ani majitelem stromu. Stačí vědět, o zajímavém smrku a upozornit na něj. Zasílat lze podněty na stromy, které jsou přerostlé a začínají být nebezpečné svému okolí a rostou třeba v parcích nebo blízko obytných domů a podobně, takže je nutné je z bezpečnostních důvodů pokácet, případně stojí na stavebních pozemcích.

Opět žádáme veřejnost, aby nám zasílala svoje tipy na vhodné stromy. Ať už bude stát na jejich pozemku nebo jen o nějakém vhodném vědí, mohou vybrat ten správný a získat podle pravidel deset tisíc korun,“ upřesnila Hana Tietze, mluvčí Vánočních trhů na Staroměstském a Václavském náměstí 2023.

Nikdy nekácíme stromy, které by nebylo nutné z důvodu bezpečnosti nebo plánované stavební činnosti pokácet,“ doplnil Tomáš Jílek, předseda představenstva městské společnosti Technologie hlavního města Prahy, která je za kácení, převoz a zdobení stromu odpovědná.

Loňský vánoční strom pocházel z obce Kytlice-Mlýny z Ústeckého kraje. Do výšky pětadvaceti metrů rostl 58 let. Tradiční Smrk ztepilý pocházel ze soukromého pozemku.

Fotografie a popis stromů může veřejnost zasílat v prodloužené době až do 30. září 2023 na email info@taiko.cz. Vítěze čeká finanční odměna.

Ohodnoť článek

Foto Trhy Praha

Štítky vánoční strom, Vánoce, Praha, ČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Hledá se vánoční strom pro Staromák. Třeba roste právě u vašeho domu  |  Společnost  |  Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.