Počasí dnes-4 °C, zítra-2 °C
Pondělí 4. prosince 2023  |  Svátek má Barbora
Bez reklam

Život malého kluka se rychle proměnil. Radost ze života ale neztratil

Malý Štěpán se narodil jako zdravý kluk s modrýma očima, ze kterého jako druhorozeného synka měla celá rodina velkou radost. Ale stačilo pár zdravotních problémů a vše se změnilo.

Pomoc pro Štěpána
Sbírka pro štěpána z Rychnova u Jablonce je na webu znesnaze21.cz
Podpořit ji můžete zde 

Štěpánek se narodil se dvěma tříselnými kýlami, kdy mu jednu odstranili lékaři takřka hned. Jevil se jako normální chlapeček, až do prvního očkování, po kterém dostal epileptický záchvat a už to jelo.

Následovaly neustálé návštěvy nemocnice, kdy kluk byl na pokraji života a smrti, dostal svůj první zápal plic a absolvoval intubaci na ventilátoru. Postupně se přidávaly další a další komplikace.

První rok byl velmi náročný. Psychicky jsem to nesla hodně těžce, ale nevzdali jsme se. Štěpánek stále ukazoval svoji vůli žít a být naší radostí. Řekla jsem si, že je to velký bojovník, a proto musíme žít a radovat se ze života, a tak začal náš společný boj,“ popisuje maminka chlapce Andrea Křížová.

Měsíce pobytů v nemocnicích a vývoj nepříliš příznivý. Po vyšetřeních zjistili krvácení do mozku, kdy nikdo neřekl, kdy vlastně proběhlo. Po nasazení epileptik přišlo zhoršení zraku a stále se nabalovaly nové a nové komplikace.

Dnes je Štěpánovi čtrnáct let, ale potřebuje nepřetržitou péči rodiny, rehabilitace, péči, má tracheostomii, ale může být doma s rodinou a nezůstávat v nemocnicích či ústavech.

Ovšem péče a zejména rehabilitace jsou náročné, a to především finančně, protože se rodina vydala z peněz při úpravy bytu na bezbariérový, a navíc splácí hypotéku. A tak jsou za každou pomoc vděční. A protože právě rehabilitační pobyty jsou pro Štěpána nejdůležitější, potřebuje rodina nový automobil, aby se mohla přepravovat.

Štěpánek je veselý chlapeček, který bojuje ze všech sil a zaslouží si naši lásku. Snažíme se, aby naše rodina v rámci možností fungovala normálně. Jenom shánění všech zdravotních pomůcek stojí hodně času a financí. I na rehabilitační pobyty sháníme každým rokem finance od nadací. Během několik let to bylo opravdu náročné vše ufinancovat, manžel si různě přivydělával, já občas vyrábím dekorace,“ popisuje maminka malého kluka.

Pomoci jim tak v rámci sbírky Z nesnáze může každý. I pár korun je velkou podporou pro lepší život pro Štěpána.

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Andrea Křížová

Štítky pomoc, sbírka, Z nesnáze, Liberecko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Václav Kubr

Žurnalistická práce paní Freiwilligové je vskutku mizerná. Bez jakékoliv rešerše jsem schopný s naprostým přesvědčením říct, že něco jako epileptika neexistuje. Jmenuje se to Antiepileptika, člověk by mohl říci, že je to slovíčkaření, ale dovolil bych si silně oponovat. Zároveň poukazovat na kauzalitu mezi očkováním a epileptickým záchvatem udělá v dnešní době už opravdu pouze hlupák.

Čtvrtek, 21. září 2023, 17:06Odpovědět

Život malého kluka se rychle proměnil. Radost ze života ale neztratil  |  Společnost  |  Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.