Počasí dnes21 °C, zítra24 °C
Pondělí 24. června 2024  |  Svátek má Jan
Bez reklam

ANKETA: V neděli v noci si pospíme o hodinu déle. Jste pro zrušení střídání času?

V noci ze soboty na neděli oficiálně končí letní čas. Ručičky hodinek a hodin přesuneme ze 3:00 na 2:00. Noc proto bude o hodinu delší. Standardní středoevropský čas bude platit do poslední březnové neděle příštího roku, tedy pět měsíců. Jste pro zrušení střídání času? Pokud ano, jaký byste zachovali?

Povinné střídání času mělo podle plánu Evropské komise letos v celé Evropské unii skončit. Členské státy se ale nedohodly na tom, který čas bude platit trvale. Česká vláda tak loni v září schválila nařízení, podle kterého se bude čas měnit i v dalších pěti letech. 

Jaký čas byste zachovali?

Celkem hlasovalo1932 čtenářů

Letní čas byl v českých zemích poprvé zaveden v letech 1915 a 1916. Vrátil se za druhé světové války v roce 1940 a trval do roku 1949. Potřetí si Češi začali posouvat hodinky v době energetické krize na konci 70. let minulého století. Do poloviny 90. let trval v Česku letní čas půl roku. Od roku 1996 se republika připojila ke zvyklostem EU a časový posun trvá sedm měsíců. 

Původně se letní čas zavedl kvůli úsporám energie, které jsou ale nyní zanedbatelné. Odborníci naopak upozorňují, že převažují negativní důsledky na lidské zdraví. 

Hodnocení článku je 42 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky letní čas, Evropská unie, Evropská komise, Vláda ČR, druhá světová válka, Česko, anketa, čas, hodiny, přesun, posun, zimní, letní

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Oldřich Kalenský

Co takhle zachovat kompromis a posunot zimni cas o pul hodiny k letnimu.

Pátek, 27. října 2023, 22:30Odpovědět

ANKETA: V neděli v noci si pospíme o hodinu déle. Jste pro zrušení střídání času?  |  Společnost  |  Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.