Počasí dnes0 °C, zítra-2 °C
Čtvrtek 7. prosince 2023  |  Svátek má Ambrož
Bez reklam

Liberecký výrobce vánočních ozdob Glassor připravil nově Ladovy ozdoby

Ručně vyrobené vánoční ozdoby s motivy zasněžených vesniček Josefa Lady připravil pro letošní Vánoce liberecký výrobce ozdob Glassor Decorations. V licencované kolekci Ladovy Vánoce spojila firma tradičně vyráběné české ozdoby s legendárními Ladovými ilustracemi, které zachycují idylické vesnické scény, zimní krajiny a tradiční české vánoční tradice. Na přípravě speciální edice ozdob spolupracovala firma s rodinou Ladových.

Výsledkem jsou bílé baňky s potiskem Ladových ilustrací. Je to první část, těch motivů je tam kolem 20, jsou to tři kolekce," řekla za Glassor Kateřina Tichá. Baňky mají z druhé strany Ladův podpis, na kolekci Lada dětem jsou na jedné straně vybrané dětské motivy a z druhé strany jsou texty z jeho říkanek. V plánu jsou už i další věci, třeba figurky, ale až v příštích letech. „Pan Lada maloval jen ve 2D, takže dělat z toho postavičky v 3D a ještě ze skla je náročné, už to ale máme rozpracované," dodala.

Zejména starší generace má Vánoce často spojené právě s idylickými Ladovými obrázky, pro mladší mohou být podle designérky Glassoru Marianny Malíkové právě tyto ozdoby cestou, jak se s výtvarníkem seznámit. Sama přiznala, že na Ladových obrázcích nevyrostla. „Takže jsem k tomu takový vztah neměla, ale tím, že jsem dostala možnost navrhovat ty ozdoby, tak jsem si ten vztah vytvořila. Nastudovala jsem si o tom spoustu věcí a doufám, že tou kolekcí přiblížíme Ladovy obrázky i mojí generaci," řekla mladá designérka.

České Vánoce v Glassoru ale nejsou spojené jen s Ladovými obrázky, nově si mohou lidé koupit také například skleněné ručně malované ozdoby ve tvaru oblíbeného vánočního cukroví. Set čtyř druhů skleněných vánočních cukrovinek v dárkové krabičce vznikl ve spolupráci značky Decor by Glassor a liberecké foodblogerky Markéty Trpišovské Lorencové. V nabídce jsou také ozdoby, které vypadají jako perníčky, Glassor nabízí i výběr méně obvyklých ozdob třeba ve tvaru talíře s tradičním bramborovým salátem a řízkem, vánočku nebo půllitr s pěnovou čepicí.

Glassor Decorations je česká rodinná společnost specializující se na design, výrobu, prodej a export skleněných vánočních ozdob a sezonních dekorací. Cílem společnosti je podle Tiché udržet tradiční techniku ruční výroby. Ozdoby z Glassoru mohou vidět například i návštěvníci Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Novou kolekci Ladovy Vánoce představí firma v úterý 14. listopadu ve značkové prodejně v centru Liberce.

Hodnocení článku je 88 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Glassor Decorations

Štítky ČR, zajímavosti, sklo, výtvarné, Lada, Vánoce, firmy, Glassor, Liberec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Liberecký výrobce vánočních ozdob Glassor připravil nově Ladovy ozdoby  |  Společnost  |  Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.